Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Uroda dla aktywnych

Pracując w ogródku, czy bawiąc na wycieczce rowerowej nie musisz rezygnować z ładnego wyglądu. Najnowsze kosmetyki pozwalają skórze oddychać, jednocześnie chroniąc ją i upiększając.

1. Daj skórze pooddychać

Zrezygnuj z ciężkich kremów i mocno kryjących podkładów na twarz oraz gęstych odżywczych balsamów do ciała. Przy wysiłku fizycznym skóra mocniej się poci, a zalegające na niej ciężkie czy tłuste kosmetyki zapychają pory, co później kończy się zaskórnikami i wypryskami. 

2. Twarz nawilżaj i matuj

Niezależenie od typu cery, z wyjątkiem bardzo suchej, która potrzebuje tylko nawilżania, podczas zajęć fizycznych przyda się lekki krem matujący, który reguluje pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu na skórze nie zalega mieszanka wody i tłuszczu (tzw. sebum), która powoduje świecenie się twarzy i sprzyja powstawaniu niedoskonałości. 

Reklama

3. Nie zapominaj o ochronie UV. Jeżeli uprawiasz aktywności na powietrzu nigdy nie wychodź bez kremu z filtrem na twarzy (minimum SPF 30), nawet jeśli dzień jest pochmurny. 

4. Balsam po ćwiczeniach

Aby skóra na całym ciele była elastyczna i nawilżona, ale podczas uprawiania sportu mogła swobodnie oddychać, zrezygnuj z nakładania olejku czy mleczka do ciała przed ćwiczeniami. Za to nie żałuj go po tym jak weźmiesz prysznic. 

5. Lekki krem koloryzujący zamiast podkładu

Przez wiele lat specjaliści odradzali ćwiczenie czy bieganie w makijażu. Dziś to możliwe, bo mamy spory wybór kosmetyków o lekkich, oddychających formułach.

Zobacz także:

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy