Reklama

Reklama

Przepis na modną stylizację – jak łączyć tkaniny, wzory

Chciałabyś ubierać się modnie, ale nie masz pojęcia, w jaki sposób połączyć ze sobą to, co masz już w szafie? Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, by odpowiednio dobrać do siebie różne ubrania. Sprawdź, jak to zrobić!

Chciałabyś ubierać się modnie, ale nie masz pojęcia, w jaki sposób połączyć ze sobą to, co masz już w szafie? Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, by odpowiednio dobrać do siebie różne ubrania. Sprawdź, jak to zrobić!

Jeśli chciałabyś wyglądać oryginalnie, wyróżniać się z tłumu, jednocześnie nie obawiając się, że zostaniesz wyśmiana ze względu na swoją kiepsko dobraną stylizację, powinnaś wziąć pod uwagę kilka rzeczy. W jaki sposób mieszać tkaniny i wzory, by wyglądać modnie?

Sportowa elegancja

To idealne połączenie na co dzień. Gdy nie chcesz porzucać eleganckiego wyglądu, a jednocześnie marzy ci się odrobina luzu, powinnaś zestawić z sobą bardziej wyrafinowane elementy garderoby ze sportowymi dodatkami. Uwierz, szykowna spódnica i  sportowy top naprawdę mogą dobrze ze sobą współgrać.

Reklama

Lekcja geometrii

Większość wzorów geometrycznych dobrze się ze sobą łączy, nawet jeśli nie są tego samego rodzaju. Jeśli nie czujesz się dobrze w stylizacji złożonej wyłącznie z pasków, kratek i pepitek, możesz śmiało połączyć ten styl z jednolitym wzorem. Pamiętaj także, by nie łączyć ze sobą wzorów o tej samej wielkości.

Delikatność z pazurem

Takie zestawienie pokaże siłę twojej kobiecości. Delikatne koronkowe bluzki i sukienki potrzebują czegoś z pazurem, byś nie wypadła blado. Tu przyda się parę dodatków z wojskowym fasonem. Kolor khaki i gadżety w stylu moro dodadzą charakteru każdej kobiecej kreacji.

Kolory na opak

Różne wzory dobrze łączą się ze sobą, gdy poprzestawiasz kolory. Czarna spódnica w białe grochy idealnie dopasuje się do białej bluzki z czarnym wzorkiem.

Połączony styl

Skompletuj swoją garderobę tak, by reprezentowała jeden styl. Dużo łatwiej jest połączyć różne fasony, gdy ubrania są w podobnym typie. Zrób porządek w szafie i posegreguj ciuchy według spójności. Stylizacje retro powinny znajdować się razem, tak jak ubrania w typie eleganckim, czy nowoczesnym. To ułatwi ci też sprawę, gdy będziesz chciała pobawić się w mieszanie różnych stylów.

Kwieciście i prosto

Lubisz kwieciste wzory, ale nie wiesz co zrobić, by dobrze komponowały się z pozostałymi elementami garderoby? Spróbuj połączyć kwieciste ubrania z pasiastymi wzorami w podobnym kolorze. Skomplikowany print dobrze zestawi się z prostym deseniem. Pamiętaj jedynie, by łączyć ze sobą wyłącznie fasony o podobnej ostrości graficznej. Rozmyte kwiatki nie będą dobrze wyglądać z ostrymi liniami.

Klucz tkwi w dodatkach

Jeśli nie chcesz wprowadzać zamieszania w swojej garderobie i szokować wszystkich swoją stylizacją, zacznij od dobrania dodatków. Odpowiednio dopasowane akcesoria pomogą podkreślić codzienny outfit. Jeśli dobrze rozważysz wybór konkretnych elementów będziesz mogła cieszyć się oryginalną stylizacją, w której z pozoru nie pasujące do siebie fragmenty ubioru połączą się w spójną, piękną całość.

Niejednolicie

W swoich stylizacjach unikaj korzystania z ubrań o podobnym nadruku. Jest to szczególnie istotne przy wzorach geometrycznych, które w identycznym fasonie nie wyglądają dobrze.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy