Reklama

Reklama

Sprawdzone sposoby na idealnie gładką skórę

Gładka skóra bez najmniejszego włoska to marzenie każdej kobiety. Metod depilacji jest wiele, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne i bezpieczne dla skóry. Najbardziej popularne to depilacja woskiem, pastą cukrową i zabiegi laserem. Bez względu na to, na którą metodę się zdecydujesz, najpierw poznaj wady i zalety każdej z nich.

Wosk kontra pasta cukrowa

Depilacja woskiem cieszy się coraz większą popularnością. Jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg jest szybki i świetnie sprawdza się na dużych partiach ciała. Wosk usuwa włosy, osłabiając ich cebulki, a regularnie wykonywany sprawia, że włoski z czasem stają się cieńsze. Dzięki temu nawet przez 6 tygodniu skóra pozostaje gładka. Możesz wykonywać zabieg samodzielnie, lecz lepsze efekty osiągniesz odwiedzając kosmetyczkę. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych metod, depilacja woskiem nie powoduje pieczenia po zabiegu.

Reklama

Ogromnym minusem tej metody jest ból. Plaster z woskiem zdziera się ze skóry energicznym szarpnięciem. Nie wszystkie kobiety są w stanie to wytrzymać, dlatego wosk nie jest wskazany dla osób z niskim progiem bólu, ale też takich, które maja bardzo wrażliwą skórę, ponieważ podczas zabiegu może ona ulec uszkodzeniom. Powinny go unikać również osoby z żylakami oraz  pękającymi naczynkami krwionośnymi - rozgrzany wosk tylko pogorszy ich stan. Dość kłopotliwe jest także czekanie, aż włoski urosną do pożądanej długości. Aby depilacja była skuteczna, włos musi mieć długość przynajmniej 1 cm, czyli dość sporo.

Alternatywą dla wosku jest pasta cukrowa. Do naszego kraju zabieg ten przywędrował stosunkowo niedawno i nie wszystkie gabinety kosmetyczne mają go w swojej ofercie. Pasta powstaje wyłącznie na bazie naturalnych składników, takich jak woda, cukier i sok z cytryny, dlatego nie posiada żadnych skutków ubocznych. W przeciwieństwie do wosku mogą ją stosować alergicy i osoby borykające się z problemami z naczyniami krwionośnymi.   

Może być nakładana na wszystkie partie ciała. Rozprowadzanie masy cukrowej odbywa się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa (odwrotnie niż w wosku), dzięki czemu włoski nie są urywane przy powierzchni skóry, ale wraz z cebulkami. Efekt utrzymuje się do 6 tygodni.

Niestety ta metoda jest również bolesna. Zabieg jest bardzo czasochłonny, a samodzielne przygotowanie masy cukrowej wymaga niemałej wprawy i rzadko udaje się za pierwszym razem.

Depilacja laserem

To zdecydowanie najwygodniejsza i najskuteczniejsza metoda depilacji. Jedyna, która może na stałe usunąć owłosienie z dowolnych partii ciała. Zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, ale potem możemy zapomnieć o niechcianych włosach na bardzo, bardzo długo.

Jednorazowo pozbywamy się ok. 30% owłosienia - wynika to z cyklu życia włosa. Otóż dzieli się on na dwa etapy: fazę wzrostu oraz fazę uśpienia. Podczas naświetlania wiązką lasera, zniszczeniu ulegają tylko te włosy, które w momencie wykonywania zabiegu są w aktywnej fazie wzrostu. Niestety przed zabiegiem nie można sprawdzić, w której fazie akurat znajduje się włos.

Ten rodzaj depilacji jest szczególnie wskazany osobom z tentacją do wrastania włosków (to przyczyna stanów zapalnych, mających postać krostek lub grudek), a także, które są bardzo wrażliwe na ból. Impulsy laserowe są wyczuwalne, jednak nie tak bolesne jak na przykład przy depilacji woskiem. Jeśli chcecie cieszyć się piękną i gładką skórą jeszcze przed latem, zabiegi laserem najlepiej rozpocząć już teraz.

Minusy? Depilacji laserowej nie przeprowadza się na opalonej skórze, dlatego zabiegi wykonywane są głownie jesienią, zimą i wczesną wiosną. Przeciwskazaniem jest również ciąża oraz używanie lekarstw i kosmetyków z retinolem. Dla wielu osób problemem może być zbyt wysoka cena. W salonie kosmetycznym za jeden zabieg będziemy musieli zapłacić kilkaset złotych.

Na szczęście z  pomocą przychodzą podręczne domowe depilatory laserowe z systemem IPL. Warto zainwestować w taki sprzęt, ponieważ jest dużo tańszy od laserów używanych w salonach kosmetycznych, a w niczym im nie ustępuje. Zalet takiej depilacji jest naprawdę wiele.

Po pierwsze można ją wykonywać bezstresowo we własnym domu. To idealne rozwiązanie dla osób, które krępują się publicznie rozbierać - wszystko odbywa się w zaciszu domowej łazienki, bądź sypialni. Po drugie zabieg jest bezbolesny i bezstresowy - sama regulujesz moc i ilość impulsów. Po trzecie tego typu urządzenia są bezprzewodowe, lekkie i łatwo je utrzymać w czystości.

Skoro już znacie plusy i minusy najskuteczniejszych zabiegów, czas wybrać ten, który najbardziej przypadnie do gustu waszej skórze. Spektakularne efekty będą widoczne już latem.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama