Reklama

Reklama

Ukraiński kot-celebryta. Stepan ambasadorem akcji "Save Ukrainian Culture"

Pochodzący z Ukrainy Stepan to obecnie najsłynniejszy zwierzak na całym świecie. Kot-celebryta cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, a na swoim koncie ma niejedno wyróżnienie. Dodatkowo koci influencer właśnie został ambasadorem projektu "Save Ukrainian Culture".

Kim jest kot Stepan?

Kot Stepan ma 13 lat i pochodzi z ukraińskiego Charkowa, a swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim mediom społecznościowym. Jego instagramowy profil obserwuje obecnie 1,3 mln osób z całego świata. Koci influencer zyskał zainteresowanie internautów za sprawą zabawnych zdjęć oraz filmów, które udostępnia jego właścicielka Anna. Ujęcia, na których pokazuje swoje niezadowolenie bądź znudzenie, w szybkim tempie stają się viralem w sieci. 

Stepan w krótkim czasie stał się sławny i zyskał sympatię wśród gwiazdorskiego grona. Kadr, na którym widać wyluzowanego zwierzaka przy lampce wina postanowiła udostępnić w mediach społecznościowych m.in. Britney Spears. 

Reklama

Gdy lata temu Anna zabierała bezpańskiego kota z ulicy, nie spodziewała się, że Stepan stanie się światowej sławy influencerem. Oprócz tego, że cieszy się sympatią ponad miliona osób to w dodatku ma na swoim koncie niejedno wyróżnienie. Stepan miał możliwość reklamowania torebki Valentino i perfum Paco Rabanne, a w dodatku otrzymał prestiżową nagrodę World Influencers and Bloggers Awards 2022. 

Kot Stepan zaangażowany w pomoc Ukrainie

Stepan zyskał sławę na długo przed wybuchem wojny w Ukrainie, a cisza na jego instagramowym profilu w pierwszych dniach konfliktu zbrojnego zaniepokoiła tysiące internautów. Anna i Stepan po wielu nocach spędzonych w piwnicy bez prądu uciekli z ostrzeliwanego Charkowa. 

Najpierw udali się do Lwowa, a następnie na polsko-ukraińską granicę. Z Polski dzięki pomocy Światowego Stowarzyszenia Influencerów z Monako trafili do Francji. 21 września Anna poinformowała fanów na Instagramie, że wraz ze Stepanem wróciła do Ukrainy. 

W związku z rosyjską inwazją właścicielka kota zaangażowała się w prowadzenie zbiórek pieniędzy na rzecz ukraińskich zwierząt. Wraz ze Stepanem uzbierali tysiące dolarów, za co koci celebryta został wyróżniony wspomnianą wcześniej nagrodą na imprezie stowarzyszenia blogerów i influencerów w Cannes.

Stepan ambasadorem akcji "Save Ukrainian Culture"

Stepan to niewątpliwa gwiazda mediów społecznościowych. Może pochwalić się pokaźnym gronem odbiorców, które stale się powiększa. Koci influencer właśnie został ambasadorem projektu "Save Ukrainian Culture", który powstał z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy. Stepan jest trzecim celebrytą dołączającym do akcji. 

Celem projektu jest przede wszystkim zebranie funduszy niezbędnych do odbudowy i ochrony obiektów dziedzictwa kulturowego, które ucierpiały w wyniku rosyjskiej inwazji. Jak czytamy na stronie Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, setki obiektów zostało poważnie uszkodzonych bądź zniszczonych, a wśród nich są m.in. muzea, teatry, rezerwaty przyrody, pomniki i biblioteki, a także dzieła sztuki. 

Kot Stepan poinformował o dołączeniu do akcji za pośrednictwem Instagrama. Zapozował w eleganckiej muszce przy miniaturce Muzeum Pamięci Literackiej im. Hryhorija Skoworody, które w maju zostało całkowicie zniszczone przez rosyjskie rakiety i zachęcił do przekazania darowizny. "Niestety, takich zniszczonych muzeów w Ukrainie jest wiele. Przez osiem miesięcy wojny Rosja zniszczyła lub uszkodziła 552 obiekty ukraińskiego dziedzictwa kulturowego i infrastruktury kulturalnej. Straty sięgają już setek milionów hrywien. Ale dobra wiadomość jest taka, że dzięki projektowi "Save Ukrainian Culture", zainicjowanemu przez Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, każdy z nas może wspierać ukraińską kulturę" - czytamy pod postem. 

***

Zobacz także:

„Burza w szklance wody”? Nowe stoisko dla krakowskich kwiaciarek budzi kontrowersje

Cyrk dziwaków i ludzkie zoo — czarna karta historii ludzkiej wrażliwości

Baba Wanga o Polsce w 2023 roku. Co nas czeka według jasnowidzki?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy