Reklama

Reklama

5 rzeczy charakteryzujących profesjonalny salon depilacji laserowej

Depilacja laserowa to popularny zabieg usuwania zbędnego owłosienia, wykonywany obecnie w wielu klinikach i gabinetach kosmetycznych. Po czym można poznać profesjonalny salon depilacji laserowej?

Po pierwsze: doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegu

Wybierając właściwy gabinet do przeprowadzenia depilacji laserowej, należy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie. Zabieg likwidowania niechcianego owłosienia przy użyciu lasera nie jest łatwy, dlatego wymaga od wykonującego go personelu odpowiednich kompetencji oraz wiedzy w tym zakresie. Profesjonalny salon depilacji laserowej zatrudnia tylko wykształconych oraz wyszkolonych kosmetologów, potrafiących nie tylko umiejętnie przeprowadzić zabieg, ale również znających się na różnego typu laserach.

- Nieprawidłowo wykonana depilacja laserowa lub nieprecyzyjne dostosowanie parametrów urządzenia, może mieć bardzo przykre konsekwencje zdrowotne, chociażby w postaci poparzonej skóry lub trudnych do zlikwidowania przebarwień - mówi Magdalena Florek, kosmetolog z depilacja.pl. Warto zatem sprawdzić stronę internetową oraz profile społecznościowe wybranego salonu kosmetycznego. Powszechnie dostępne dyplomy, certyfikaty oraz osiągnięcia, mogą potwierdzić renomę wybranego gabinetu depilacji laserowej.

Reklama

Po drugie: jakość posiadanego urządzenia do depilacji

Mimo że depilacja laserowa jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, jej bezpieczeństwo zależne jest w głównej mierze od lasera. Profesjonalny salon kosmetyczny, będzie więc używał wyłącznie urządzenia najwyższej jakości. Posiadany laser musi mieć również aktualne certyfikaty medyczne, zawierające procedurę oceny zgodności. Zdecydowanie, najbardziej skuteczne okazują się być lasery diodowe, które bezboleśnie i skutecznie pomagają pozbyć się zbędnego owłosienia. Najbardziej polecane są urządzenia marki Lightsheer, Alma Soprano, Primelase oraz Vectus. Należy szczególnie wystrzegać się sprzętu wyprodukowanego w Azji, bowiem mógł on zostać dopuszczony do obiegu w normach, które znacznie odbiegają od tych, wyznaczonych przez Unię Europejską. Każdy szanowany salon depilacji laserowej powszechnie udostępnia informacje dotyczące wykorzystywanego w gabinecie lasera. Z kolei zatajenie tych wiadomości, może być znaczącym sygnałem ostrzegawczym.

Po trzecie: profesjonalne podejście do klienta

Renomowany gabinet depilacji laserowej, zwraca szczególną uwagę na zadowolenie swoich klientów. Ich dobro, bezpieczeństwo i satysfakcja z przeprowadzonego zabiegu są tutaj najważniejsze. Indywidualne podejście do każdej osoby oraz możliwości licznych konsultacji, pozwalają na stopniowe zbudowanie zaufania do salonu oraz pracującego w nim personelu. Każdy profesjonalny gabinet powinien przed planowanym terminem zabiegu, przeprowadzić z pacjentem odpowiednią rozmowę, na której specjalista oceni predyspozycje oraz fachowo przedstawi przeciwwskazania wykluczające depilację laserową. Można mieć wtedy pewność, że dla salonu najważniejsze jest zdrowie pacjenta, a nie wyłącznie zysk finansowy. Dodatkowo, podczas takiej rozmowy kosmetolog powinien odpowiednio dobrać parametry lasera do typu karnacji oraz rodzaju skóry pacjenta. Ważna jest również sterylność oraz wygląd pracowników. Czystość oraz profesjonalny strój kadry, potwierdzają jakość wybranego miejsca.

Po czwarte: cena zabiegów depilacji laserowej

Najwyższa jakość świadczonych usług, musi iść przede wszystkim w parze z ceną. Profesjonalne urządzenia do depilacji laserowej oraz w pełni wykwalifikowany personel to koszty, których nie da się w żaden sposób pominąć. Szanujące się salony kosmetyczne będą proponować wyłączenie ceny, które są całkowicie adekwatne do jakości oferowanych przez nich usług. Koszt depilacji laserowej w gabinecie, który przeprowadza zabiegi na tanim lub przestarzałym sprzęcie, będą stosunkowo niższe, niż w przypadku klinik pracujących wyłącznie na nowoczesnych laserach. A wtedy już o wiele łatwiej o wystąpienie powikłań pozabiegowych w postaci nieestetycznych blizn, a nawet bolących poparzeń.

Po piąte: opinie dotychczasowych klientów o salonie

W dobie wszechobecnego internetu, znalezienie opinii dotychczasowych klientów wybranego gabinetu kosmetycznego, nie powinno stanowić już żadnego problemu. Warto przejrzeć wszelkie dostępne rankingi, portale, a także fora czy blogi, dotyczące salonów depilacji laserowej. Oczywiście, duża ilość pozytywnych opinii oraz komentarze zadowolonych klientów, mogą potwierdzić renomę oraz jakość świadczonych usług przez wybrany gabinet kosmetyczny. Dobrym rozwiązaniem okaże się również sprawdzenie posiadanych przez klinikę kont na portalach społecznościowych. Częsta aktywność salonu w social mediach oraz szybkie reagowanie na komentarze, świadczą o profesjonalnym podejściu do klienta. Wybrany salon depilacji laserowej z pewnością powinny automatycznie dyskwalifikować negatywne i niepochlebne opinie. Warto również podpytać znajomych i rodzinę o ich dotychczasowe doświadczenia z laserowym usuwaniem zbędnego owłosienia. Obiektywna opinia osoby, którą znamy, a która miała okazję skorzystać z usług danego salonu kosmetycznego, z pewnością okaże się najbardziej wiarygodna.

materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy