Reklama

6 garnków, których potrzebujesz w swojej kuchni

Zestaw garnków to nieodłączny element wyposażenia kuchni. Z pomocą wchodzących w jego skład naczyń możemy ugotować zupę, jak i przygotować ulubione danie. W jakie garnki kuchenne warto się zaopatrzyć?

Komplet garnków - co powinno wchodzić w jego skład?

Jakiego rodzaju naczynia powinien zawierać komplet garnków? Warto, aby znalazł się tutaj innymi niewielki rondel, czyli garnek wyposażony w rączkę. Dobrze sprawdzi się on podczas robienia sosów czy podgrzewania mleka. Komplet garnków ze stali nierdzewnej zawierać powinien także klasyczne garnki o różnych wielkościach. To niezwykle uniwersalne naczynia. Wykorzystać można je bowiem zarówno podczas gotowania makaronu czy ziemniaków, jak i duszenia mięsa. Najczęściej posiadają one dla uchwyty i są sprzedawane w komplecie z pokrywką. Komplet garnków na indukcję bardzo często zawiera garnek do gotowania na parze. W naczynie to zaopatrzyć powinni się wszyscy miłośnicy zdrowego gotowania. Znakomicie sprawdza się ono bowiem do przyrządzania niskokalorycznych potraw na bazie ryb, mięsa czy warzyw. Jak korzystać z garnka do gotowania na parze?

Reklama

— To bardzo proste — wybrane produkty układamy na naczyniu wyposażonym w sitko, które znajduje się nad garnkiem wypełnionym parującą wodą — wyjaśnia specjalista sklepu Tadar.pl. Zestaw garnków nierdzewnych zawierać może również nieco mniej standardowe naczynia takie, jak chociażby garnek do gotowania mleka. Z jego pomocą jesteśmy w stanie je ugotować bez obaw o przypalenie czy wykipienie. Takie naczynia dostępne w wielu różnych rodzajach. Posiadać mogą one podwójne dno, dzióbek, gwizdek czy płaszcz wodny. Równie praktyczne są specjalne garnki do gotowania ryżu czy szparagów.

Jakie garnki kupić?

Dostępne na rynku garnki różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do wyboru mamy:

  • Komplet garnków ze stali nierdzewnej — do jego zalet zaliczyć można odporność na wysokie temperatury, zarysowania, wgniecenia oraz działanie detergentów i zawartych w żywności kwasów. Zestaw garnków ze stali nierdzewnych dobrze przewodzi ciepło i jest łatwy w utrzymaniu w czystości.
  • Zestaw garnków ceramicznych — tego typu naczynia przez długi czas utrzymują ciepło przyrządzanych w nich potraw, nie emitują szkodliwych substancji, a ich powłoka nie wchodzi w reakcję z żywnością i jest odporna na ścieranie.
  • Zestaw garnków emaliowanych — jako że takie naczynia nie nie uwalniają różnego rodzaju szkodliwych substancji i nie wywołują reakcji alergicznych, stanowią dobrze rozwiązanie dla dzieci, osób starszych oraz alergików. Co więcej, są one lekkie i bezpieczne da środowiska.
  • Zestaw garnków żeliwnych — naczynia te są odporne na zarysowania i nadają się do stosowania w piekarniku. Oprócz tego, dobrze rozprowadzają ciepło i przez długi czas utrzymują wysoką temperaturę przyrządzanych w nich potraw. Zestaw garnków żeliwnych umożliwia również gotowanie bez dodatku tłuszczu.
  • Komplet garnków aluminiowych — wyprodukowane z aluminium garnki dobrze przewodzą ciepło, są odporne na uszkodzenia i szkodliwe działanie detergentów oraz lekkie. Gotując z ich pomocą, nie musimy obawiać się o przywieranie żywności.

Garnki na płytę indukcyjną - jak je wybrać?

Posiadacze kuchenek indukcyjnych zaopatrzyć powinni się w specjalne garnki do indukcji. Wybierając je, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy posiadają one stosowne oznaczenie stanowiące potwierdzenie, że wyposażone są one w ferromagnetyczne dno, które kuchenka tego typu będzie w stanie wykryć. Najczęściej ma ono postać zwojnicy. Znacząca część dostępnych na rynku kompletów garnków nadaje się do stosowania zarówno na kuchenkach indukcyjnych, jak i gazowych, ceramicznych czy elektrycznych.

Zaopatrując się w wysokiej jakości komplet garnków kuchennych możemy mieć pewność, że posłużą nam one przez długi czas, a codzienne gotowanie z ich pomocą stanie się czystą przyjemnością.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: garnki | akcesoria kuchenne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy