Reklama

Reklama

Dary jesieni

Wybierzmy się do lasu po szyszki, żeby ozdobić dom.

Jak zrobić podstawę

Z lasu przynieśmy rozwinięte szyszki sosnowe, a także gałązki. Oczyśćmy z piachu szyszki i umyjmy je pod bieżącą wodą. Odłóżmy, aby wyschły. Igły podsuszmy na grzejniku. Skrójmy jedną cytrynę lub pomarańczę w grube (1 cm) plastry i wysuszmy w piekarniku.

Szyszki, igły i plasterki owocu można powlec bezbarwnym lakierem do paznokci, by zyskać ładny połysk. Naszykujmy niewielki pojemnik na podstawę. Może to być plastikowy kubeczek do mycia zębów lub po prostu słoiczek.

Florystyczną gąbkę przytnijmy do wielkości pojemnika i umieśćmy ją nim. Owińmy papierem lub folią, brzegi sklejając przezroczystą taśmą. Obwiążmy pojemnik rafią lub lnianym sznurkiem. Jeśli mamy kolorową siateczkę lub koronkę, możemy nimi urozmaicić oplot.

Reklama

Szyszka na czubku

Za pomocą Kropelki lub innego mocnego kleju mocujemy do gąbki sosnowe igły, a do boków pojemnika - krążki owocu. Wyciskamy warstwę kleju butaprenowego na igły i gąbkę, i umieszczamy na tym szyszkę. Jeśli klejenie jest widoczne u podstawy szyszki, resztą rafii, sznureczka albo kawałkiem włóczki możemy je zamaskować.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy