Reklama

Reklama

Dotleń skórę

Już po krótkim pobycie na świeżym powietrzu cera promienieje! Jest gładka i zaróżowiona. Ten sam efekt uzyskasz, dotleniając ją kosmetykami i zabiegami.

Terapia tlenowa ze słoiczka

Skóra, tak jak cały organizm, potrzebuje tlenu. Jeśli ma go wystarczająco dużo, wygląda po prostu młodziej. Tlen jest niezbędny podczas naturalnych procesów produkcji kolagenu i elastyny. Zwykle kremy dotleniające... tlenu nie zawierają, ale mają składniki usprawniające mikrocyrkulację międzykomórkową, poprawiające transfer tlenu do komórek, detoksykujące i energizujące.

1. Stosuj kremy bazujące na algach, mikroelementach, koenzymie Q10. Dzięki nim komórki pobierają więcej tlenu z naczyń krwionośnych i lepiej przyswajają składniki odżywcze. 

2. Są jednak i takie preparaty, które zawierają nadtlenek wodoru, bezpośrednio podnosząc poziom tlenu w naskórku. Wytwarzają duże ciśnienie na skórze, dlatego wiele osób odczuwa mrowienie skóry po aplikacji kremu tlenowego.

Reklama

Nasza rada
Kremy dotleniające przeznaczone są przede wszystkim dla cery dojrzałej, bo z wiekiem podziały komórkowe przebiegają wolniej. Naczynia krwionośne zmniejszają swój przekrój. Przez coraz słabszą wentylację, skóra słabiej się regeneruje.

Dotleń się w gabinecie kosmetycznym

Profesjonalnie wykonany zabieg dotleniający pobudza odnowę komórkową, a cera wygląda po nim jak po urlopie w górach. Krótki seans w zaciszu gabinetu pobudzi metabolizm tkanek, odświeży skórę i doda jej promienności.

1. Oxybrazja to inaczej peeling wykonywany strumieniem soli fizjologicznej i tlenu, który kierowany jest na skórę. Ma świetne działanie odmładzające, pobudza skórę do regeneracji.

2. Zabieg Intraceuticals to nowoczesna metoda natleniania skóry z zewnątrz. Substancje aktywne (serum, przeciwutleniacze, kwas hialuronowy) wprowadzane są za pomocą wysoko sprężonego tlenu w głąb skóry. Ich właściwości pielęgnacyjne intensyfikowane są poprzez działanie tlenu. Jest on czynnikiem masującym, przez co poprawia się ukrwienie tkanek, pobudzony zostaje ich metabolizm.

3. Warto też stosować konwencjonalne gabinetowe techniki dotleniające. Należą do nich zabiegi obejmujące kawitację lub peeling, masaż twarzy, ampułkę dotleniająco-nawilżającą wprowadzaną ultradźwiękami, a na zakończenie maskę.

Nasza rada
W domu zdrowego kolorytu dodadzą cerze maski dotleniające i rozświetlające, ze składnikami mineralnymi (mangan, krzem, glin). Sprawiają one, że krew transportuje więcej tlenu do komórek. Znajdziesz je w naturalnych glinkach i ekstraktach roślinnych.

Pomóż skórze przyjąć tlen 

Sztab kosmetyków oczyszczających to preludium do pielęgnacji "tlenowej". Skóra pod barierą zanieczyszczeń nie może oddychać, traci blask i witalność. Aby do tego nie dopuścić, trzeba ją gruntownie oczyścić.

1. Enzymatyczny peeling raz w tygodniu to podstawa. Usuwając martwe komórki naskórka, zapewni cerze lepszą "wentylację" i przygotuje ją na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.

2. Aby skóra była dotleniona, trzeba ją najpierw pobudzić, podrażnić, powodując zaróżowienie. Myjąc twarz żelem i wodą lub robiąc demakijaż wykonuj koliste, masujące ruchy.

3. Raz na miesiąc użyj peelingu głęboko oczyszczającego lub mocniej działających preparatów do domowej mikrodermabrazji.

Nasza rada
Kupując nowy preparat do mycia twarzy, zwracaj uwagę nie tylko na to, dla jakiej cery jest przeznaczony, ale i na to, co zawiera. Szukaj w nim składników pobudzających mikrokrążenie, takich jak w dotleniających kremach.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy