HP Spectre x360. Wszystko, czego pokolenie Z potrzebuje od laptopa

Łączenie pracy ze studiami wymaga ode mnie częstego przemieszczania się po mieście. W wolnych chwilach laptop przydaje się aby pogadać ze znajomymi, obejrzeć serial i pograć w ulubione gry. Jako przedstawicielka pokolenia Z szukam laptopa przede wszystkim mobilnego i z baterią, która zagwarantuje mi długie godziny użytkowania bez ładowania. Czy HP Spectre x360 14 spełnił moje oczekiwania?

Jestem właśnie na piątym roku studiów i od jakiegoś czasu łączę je ze stażem w portalu - wkraczam nie tylko na rynek pracy, ale też w dorosłość. Laptopa używam więc zarówno do nauki, często szukając potrzebnych mi informacji w sieci, pracy, gdzie piszę teksty oraz do rozrywki - wieczorami lubię porozmawiać ze znajomymi na komunikatorze, pograć w ulubione produkcje oraz obejrzeć film czy serial. Sporo czasu spędzam w komunikacji miejskiej, więc rozmiar urządzenia ma dla mnie znaczenie - nie chcę, żeby mi zawadzało i utrudniało podróżowanie. Nowe technologie towarzyszą mi praktycznie od zawsze, a problemem nie jest dla mnie wykonywanie kilku czynności jednocześnie. Dlatego zwykle na laptopie mam otwartych kilkanaście okienek w przeglądarce oraz wiele aplikacji. Mój laptop musi być więc odpowiednio szybki, nic mnie bowiem tak nie irytuje, jak przedłużające się czasy ładowania czy "przycinki". Laptopa HP Spectre x360 zabrałam ze sobą na uczelnię, towarzyszył mi w autobusie i tramwaju, sięgałam po niego również wieczorami w mieszkaniu. Jak się sprawdził?

HP Spectre x360: pierwsze wrażenie

Duże znaczenie ma dla mnie pierwszy kontakt z nowym laptopem. A pierwsze wrażenie, jak wiadomo, można zrobić tylko raz. Już po otwarciu pudełka z jednej strony rzuciło mi się w oczy, że mam do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. HP Spectre x360 to bez wątpienia produkt ekskluzywny, wykonany z wysokiej jakości materiałów. To jednak także kilka drobiazgów, których w zestawie wcale być nie musiało, jak skórzane etui czy rysik z zapasowymi końcówkami. Strzałem w dziesiątkę okazało się zwłaszcza etui. To świetny dodatek, pozwalający na komfortowe podróżowanie z laptopem, zabezpieczający go przed uszkodzeniami, co doceniłam zwłaszcza w zatłoczonej komunikacji miejskiej, gdzie łatwo można zostać przez kogoś potrąconym. A niewielkie wymiary HP Spectre x360 wręcz zachęcają, by mieć komputer zawsze przy sobie. Bez problemu zmieści się on do plecaka lub torebki shopperki,  nie będzie również zawadzał, gdy postanowimy go zwyczajnie trzymać w dłoniach.

Podczas jazdy autobusem i tramwajem często korzystałam z ciekawej funkcji, jaką oferuje HP Spectre x360, czyli szybkiej i wygodnej zamiany w tablet. Specjalne zawiasy działały lekko i skutecznie utrzymywały ekran w wybranej pozycji. A przejście w tryb tabletu to zupełnie nowe możliwości użytkowania laptopa -np. proste gry  umilające mi stanie w korkach czy sporządzanie rysikiem notatek (odręczne pisanie zawsze odpowiadało mojemu charakterowi pisma). Było to o tyle wygodne, że klawiatura wyłącza się wówczas automatycznie. Warto wspomnieć, że na urządzeniu HP znajdziemy także programy z pakietu Microsoft 365 z darmową subskrypcją na rok i kilka innych przydatnych dodatków. Wszystko to (oraz stosunkowo niewielkie rozmiary i waga laptopa) sprawiły, że HP Spectre x360 sprawdził się jako urządzenie mobilne.

Studia, praca, dom - jak wypadł HP Spectre x360?

Jak już wspomniałam, nic mnie tak nie irytuje, jak długie włączanie się laptopa, przedłużające się czasy ładowania czy częste "przycinki". Podczas pracy na HP Spectre x360 nie doświadczyłam tego typu problemów. A dodam, że często miałam otwartych jednocześnie kilka aplikacji, wiele zakładek w przeglądarce oraz komunikator. Komfort korzystania ze sprzętu HP podnosi 14-calowy ekran w wysokiej rozdzielczości i proporcjach 3:2. Kompaktowe rozmiary nie przekładają się tutaj niekorzystnie na jakość pracy czy rozrywki - pisało mi się zawsze bardzo wygodnie, ze znajomymi rozmawiało bezproblemowo (kamera znajduje się w ramce nad wyświetlaczem), a oglądanie filmów i seriali również muszę zaliczyć do przyjemnych. Pomocne okazały się choćby znajdujące się spodzie stopki antypoślizgowe, zapobiegające przemieszczaniu się laptopa podczas stacjonarnego użytkowania.

Podczas korzystania z laptopa kłopotem nigdy nie była rozładowująca się bateria - długie godziny pracy gwarantuje bowiem certyfikat Intel Evo. Wspomnieć warto także o cichej pracy HP Spectre x360. Mimo że chwilami można usłyszeć włączający się wentylator - jego dźwięk nie był ani przesadnie głośny, ani tym bardziej irytujący. Urządzenie HP nie nagrzewało się też nadmiernie. A dodam tylko, że hałasujący i nagrzany laptop już nie raz skutecznie utrudnił mi życie.

HP Spectre x360 to produkt, który mogę polecić swoim rówieśnikom: solidność wykonania, stylistyka i design idą tu w parze z funkcjonalnością. Bateria zapewnia długie godziny pracy oraz w razie konieczności szybkie ładowanie, a niewielkie rozmiary wprost prowokują do tego, by zabierać go w każdą podróż - zarówno dalszą, jak i krótszą, choćby z domu na uczelnię. Tryb tabletu otwiera z kolei szereg nowych możliwości i zastosowań, co dla osób młodych, które wychowały się za pan brat z nowoczesnymi technologiami, z pewnością będzie miłym dodatkiem.

Prezentacja partnera

materiały prasowe
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy