Reklama

Reklama

Inteligentny sprzęt AGD – poznaj jego zalety

Rozwój technologii sprawia, że nowoczesne rozwiązania coraz częściej wkraczają w nasze codzienne życie.

Wiele osób nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez stałego dostępu do Internetu i nieograniczonej możliwości komunikacji. Dziś, dzięki sieci można, się połączyć nawet z lodówką, piekarnikiem, czy oświetleniem w mieszkaniu.

Ewolucja sprzętu AGD

Producenci sprzętu AGD zawsze starali się dostarczać swoim klientom rozwiązania wygodne w użytkowaniu, a zarazem maksymalnie funkcjonalne. Duża konkurencja na rynku i dostęp do coraz bardziej zaawansowanych pod względem technologicznym rozwiązań sprawia, że firmy oferujące tego typu urządzenia mają do zaoferowania coraz lepsze i bardziej nowoczesne pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe czy odkurzacze. Możemy uruchomić je na odległość korzystając z połączenia internetowego, ale to nie wszystko - tego typu sprzęt posiada funkcje ułatwiające jego czyszczenie, a także rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii elektrycznej. Jakie zalety ma nowoczesne AGD?

Reklama

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Inteligentne urządzenia AGD mają przede wszystkim odpowiadać na potrzeby użytkowników, stąd też producenci wyposażają je w funkcje przydatne podczas prania, sprzątania, gotowania lub przechowywania żywności. Specjalna komora w chłodziarce zapewniająca dłuższą świeżość warzyw czy ochronę przed utratą cennych składników odżywczych, albo dobieranie przez pralkę odpowiedniej ilości detergentu do pranej odzieży nikogo już specjalnie nie dziwi.

Samoczyszczące się piekarniki i mikrofalówki z funkcją gotowania

Nowoczesne piekarniki mogą wyczyścić się same - specjalny program podnosi wewnątrz urządzenia temperaturę do 500 stopni Celsjusza, dzięki czemu tłuszcz i pozostałe w nim resztki ulegają spopieleniu. Duży wybór programów do pieczenia i specjalne systemy ułatwiające gotowanie sprawiają, że przygotowywane w nich potrawy są smaczniejsze i idealnie dopieczone. Coraz więcej funkcji zyskują też kuchenki mikrofalowe. Te najbardziej zaawansowanie już nie tylko podgrzewają potrawy, ale również są w stanie je gotować, a nawet piec. Wszystkie te rozwiązania mają sprawić, że korzystanie ze sprzętu AGD będzie jeszcze wygodniejsze, a zajmowanie się domem zajmie mniej czasu i stanie się mniej uciążliwe.

Sterowanie na odległość

Inteligentny sprzęt AGD kojarzy się wielu osobom ze sterowaniem tego typu urządzeniami za pomocą Internetu i specjalnych aplikacji. Czy takie rozwiązania są rzeczywiście wygodne, czy też może jest to zwykła fanaberia? Wbrew pozorom możliwość włączenia urządzeń AGD o dowolnej porze na odległość przydaje się dosyć często. W ten sposób np. pralka zakończy program tuż przed naszym powrotem z pracy, abyśmy mogli rozwiesić świeżo zrobione pranie. W podobny sposób możemy też uruchomić zmywarkę, a piekarnik włączy się odpowiednio wcześniej, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać z wstawieniem potrawy, aż urządzenie się nagrzeje do odpowiedniej temperatury.

Opóźniony start to podstawa

Co prawda wiele urządzeń AGD ma funkcję opóźnionego startu, jednak nie zawsze pamiętamy o zaprogramowaniu pralki lub zmywarki, a poza tym w życiu zdarzają się różne sytuacje. Załóżmy, że w zmywarce zalegają brudne naczynia, zapomnieliśmy ustawić odpowiedni program, a na wieczór niespodziewanie zapowiedzieli się znajomi - możliwość skorzystania z aplikacji uruchamiającej urządzenie jest w tej sytuacji prawdziwym wybawieniem. Do ciekawych funkcji należy też z pewnością podgląd wnętrza lodówki, dzięki umieszczonym na półkach chłodziarki kamerom. Pozwala to w każdej chwili sprawdzić czego brakuje, co jest przydatne zwłaszcza podczas zakupów.

Inteligentnie i oszczędnie

W podsumowaniu, oddamy głos do Macieja Wiktora z firmy Whirlpool (m.in. marka Hotpoint):
"Nowoczesne urządzenia AGD to nie tylko innowacyjne rozwiązania i funkcje ułatwiające dbanie o dom. Tego typu sprzęt pozwala też na oszczędności energii elektrycznej oraz wody. Zdecydowana jego większość charakteryzuje się wysoką klasą energooszczędności, a specjalne programy ECO zużywają mniej prądu i wody zapewniając jednocześnie najwyższą skuteczność zmywania lub prania.".

https://allegro.pl/kategoria/agd-do-zabudowy-okapy-67529

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: sprzęt AGD | whirpool

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy