Reklama

Reklama

Jak dobrać zegarek do stylizacji?

Zegarek dla wielu osób jest nie tylko ozdobą, ale także bardzo praktycznym detalem, który umożliwia nam wygodne kontrolowanie czasu. W salonach jubilerskich znajdziemy całą gamę różnorodnych zegarków, które różnią się od siebie między innymi wielkością, ilością funkcji, jak również mechanizmem działania. Jak wybrać najlepszy dla siebie?

W zależności od wyglądu zegarek można zastosować do codziennych stylizacji lub zarezerwować wyłącznie na wieczór, kiedy to jego ozdobna forma podkreśli i uzupełni elegancki strój. Czym zatem powinien wyróżniać się zegarek używany na co dzień od tego, który jest przeznaczony na wielkie wyjścia? Oto kilka wskazówek na temat tego, jak prawidłowo dopasować zegarek do różnych stylizacji.

Zegarki idealne na co dzień

Zegarki doskonale odnajdują się w codziennych stylizacjach. Można je zakładać do zwykłego t-shirtu zestawionego z dżinsami lub też do koszulowej bluzki połączonej z elegancką ołówkową spódnicą. Czasomierze stają się więc bardzo dobrym uzupełnieniem niezobowiązujących stylizacji, jak i tych wpisujących się w zasady biznesowego dress code’u. Warunkiem powodzenia takiego zestawienia jest prawidłowy dobór zegarka.

Reklama

Jeżeli na co dzień ubieramy się sportowo lub w stylu casual, wówczas najlepiej wybrać minimalistyczny zegarek na skórzanym pasku, którego prostota doskonale wpisze się w nieformalny strój. Jeśli natomiast do pracy zakładamy bardziej eleganckie ubrania możemy zdecydować się na zegarek biżuteryjny, którego tarcza została umieszczona na ozdobnej bransolecie. Pamiętajmy jednak, że nie powinien on być bogato zdobiony. Duża ilość dekoracyjnych detali jest zarezerwowana wyłącznie na wieczór, kiedy to zegarek staje się przede wszystkim ozdobą naszych dłoni. 

Zegarki na szczególne okazje

Zegarek może towarzyszyć nam również podczas ważnych uroczystości i idealnie dopełniać wieczorową stylizację. W tym wydaniu najlepiej sprawdzą się modele bogato zdobione cyrkoniami lub kamieniami szlachetnymi, których subtelny blask podkreśli podniosłość wieczoru, a sam zegarek stanie się piękną i przyciągającą wzrok ozdobą naszego stroju. Do takich kreacji najlepiej pasują małe lub średnie zegarki. Pamiętajmy, że zegarek powinien być jedynie uzupełnieniem wieczorowego stroju, a nie jego głównym elementem. Jeśli decydujemy się na założenie zegarka do sukni wieczorowej, starajmy się jednocześnie ograniczyć ilość pozostałej biżuterii.

Ozdobny zegarek możemy połączyć na przykład z efektownymi kolczykami lub łańcuszkiem. Zestawiając go z bransoletami, pamiętajmy, aby dostosować ich ilość oraz wielkość do wyglądu zegarka. Kreacja powinna tworzyć harmonijną całość. Nie zapominajmy również o zachowaniu spójnego stylu. Wybierając klasykę, bądźmy jej wierni do końca, rezygnując z ozdób nawiązujących wzornictwem do nowoczesnych form.

Delikatny czy masywny? Wszystko w Twoich rękach

Zadbajmy również o to, aby wielkość zegarka była odpowiednia. Jak to zrobić? Przede wszystkim postarajmy się dopasować zegarek do wielkości naszych dłoni. Jeżeli nasze przedramiona są szczupłe, a dłonie delikatne, dużo lepiej będzie się na nich prezentował subtelny zegarek na delikatnym pasku lub bransolecie. Model mocny i masywny może stwarzać efekt nadmiernego przytłoczenia. Na bardziej okazały zegarek może się zdecydować właścicielka większych dłoni - na takich będą się one atrakcyjnie odznaczać. Nie zapominajmy również o względach praktycznych. Duża tarcza zegarka może utrudniać wykonywanie niektórych czynności i tym samym przeszkadzać nam w pracy.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zegarek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy