Reklama

Reklama

Jakie są zalety materaca sprężynowego multipocket?

Wbrew pozorom wybranie komfortowego i wytrzymałego materaca, który da kręgosłupowi zdrowe podparcie, wcale nie jest takie proste. Właśnie jesteś na etapie aranżowania sypialni? Sprężynowy materac kieszeniowy multipocket to będzie strzał w dziesiątkę!

Nowy materac - szereg możliwości

Może się wydawać, że materac materacowi równy. Tymczasem to nieprawda - podstawowy podział zaczyna się już na poziomie twardości. Druga wątpliwość pojawia się przy wyborze: sprężyny, pianka czy lateks? Pozostają jeszcze takie dodatki, jak modna od paru lat warstwa z kokosa - czy jest rzeczywiście konieczna?

Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi - najważniejsze są twoje prywatne preferencje i potrzeby. Jeśli masz możliwość odwiedzenia sklepu stacjonarnie, koniecznie wypróbuj różne modele. Pamiętaj, że możesz się na nich położyć, najlepiej na kilka minut, żeby odczucie było realne. Samo przycupnięcie na chwilkę na brzegu nic nie da.

Reklama

Materac sprężynowy - klasyk w polskim domu Wiele osób uważa, że "prawdziwy" materac musi mieć sprężyny. Skąd się wzięło takie przekonanie? No cóż, materace sprężynowe były znane już w XIX wieku i gościły w większości mieszkań. Któż z nas nie pamięta charakterystycznie skrzypiących tapczanów? Od tamtego czasu zmieniło się jednak wiele, a sprężyny przeszły wiele metamorfoz i unowocześnień. Podczas gdy pierwotnie były pozaczepiane o siebie, później zaczęto je opierać o specjalistyczną bazę (tzw. sprężyny bonell).

Przełomem są jednak sprężyny Marshalla, czyli właśnie kieszeniowe - każda znajduje się w osobnej kieszonce, dzięki czemu wszystkie mogą pracować niezależnie. Komfort spania? Maksymalny! Szczególnie, gdy są urozmaicone o innowacyjne przekładki z elastycznej pianki czy wspomnianego włókna kokosowego. Bardzo ważne, aby posiadały również strefy twardości (najlepiej siedem), które są dzisiaj po prostu standardem i mają właściwości masujące.

Wiele osób twierdzi, że przyszłością są wyłącznie materace piankowe i lateksowe - nie biorą jednak pod uwagę wszystkich za i przeciw. Przykładowo, materace kieszeniowe, to wybawienie, gdy mamy łóżko ze sztywnym stelażem. Niekwestionowany plus to także atrakcyjna cena.

Zalety materaca sprężynowego kieszeniowego multipocket

Wśród sprężynowych materacy kieszeniowych popularne są modele multipocket - o zwiększonej liczbie sprężyn kieszeniowych. Druty o optymalnej grubości cechuje wysoka jakość i elastyczność, dzięki czemu materac nie ulega odkształceniom, przez wiele długich lat zachowując swoje właściwości. Dopasowany stopień twardości wpływa na punktową giętkość materaca, a to gwarantuje zdrowe podparcie ciała. Warto również wiedzieć, że więcej sprężyn równa się brak falowania w trakcie snu i przy zmianach pozycji - to ważne zwłaszcza dla osób, które się wiercą i przewracają z boku na bok (większość z nas tak robi, tyle, że podczas snie nie zdajemy sobie z tego sprawy).

Unowocześnione materace multipocket to także... błoga cisza! Technologicznie dopracowane sprężyny nie wydają odgłosów w trakcie użytkowania, dzięki czemu nie wprawiają w dyskomfort zarówno nas, jak i współlokatorów (klasyczne sprężyny starej generacji wspomniane wyżej są nieraz słyszalne nawet przez ścianę).

Specjaliści zalecają, aby przy kupnie materaca sprężynowego kieszeniowego zwrócić uwagę nie tylko na wieloletnią gwarancję na same sprężyny, lecz także na gęstość i grubość warstw pianki oraz fakt, czy jest profilowana, przewiewna i ma dodatkowe właściwości, np. antybakteryjne. Niemniej istotna jest dwustronność modelu, która znacznie przedłuży jego żywotność.

Nasza rada

W materacach multipocket zwróć uwagę na zwiększoną liczbę sprężyn i piankę z atestami higienicznymi dla komfortu twojego snu, ale nie pomiń też... pokrowca. Obecnie częstym wyborem są model z jonami srebra, które działają przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie i antystatycznie. Dzięki temu materac gwarantuje wysoki komfort użytkowania, i to przez długi czas.

Nie zapominaj, że zdrowy sen wpływa korzystnie na Twoje samopoczucie (fizyczne i psychiczne), wspiera układ autoimmunologiczny i reguluje metabolizm. Badania nad snem trwają od dekad - o śnie wiemy coraz więcej, a naukowcy coraz bardziej doceniają jego rolę w regulowaniu najważniejszych funkcji życiowych ludzkiego organizmu. Wybranie optymalnego materaca, dzięki któremu się wyśpimy, to inwestycja, która po prostu się zwróci.

materiał partnera
Dowiedz się więcej na temat: sen spanie | Materace

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama