Smartwatch taki jak chcesz. Prześwietlamy Huawei Watch 3

Flagowe smartwatche z serii Huawei Watch 3 zaskoczą niejednego użytkownika. Design klasy premium, nawet 3 tygodnie pracy na jednym ładowaniu i całkiem nowy system operacyjny Harmony OS to nie wszystko. Nowe funkcje pozwalają także na prowadzenia rozmów głosowych eSIM oraz monitoring stanu zdrowia. Co jeszcze mają w sobie nowości Huawei? Sprawdziliśmy to.

Huawei Watch 3: zdrowie pod kontrolą

Bieżąca sytuacja na świecie pokazała, jak ważny jest stały monitoring stanu zdrowia. Dzięki najnowszym urządzeniom Huawei to zadanie jest znacznie ułatwione. Zarówno Huawei Watch 3, jak i Watch 3 Pro dają użytkownikom możliwość trzymania ręki na pulsie. I to całkiem dosłownie, bowiem z pomocą ulepszonej technologii TruSeen™ 4.5 możliwy jest całodobowy zapis pulsu oraz natlenienia krwi SpO2. Dodatkowo smartwatch mierzy temperaturę na nadgarstku, a także zbiera dane na temat jakości snu oraz poziomu stresu.

W dbałości o zdrowie pomaga także wsparcie w uprawianiu sportu. Seria Watch 3 obsługuje aż 100 trybów sportowych (m.in. 12 rodzajów aktywności na świeżym powietrzu), co daje możliwość doboru treningu dla każdego. Smartwatch rejestruje spalone kalorie oraz tętno, dając tym samym jasne informacje o czynionych postępach. Użytkownicy mają także możliwość skorzystania z dostępnych w pamięci gotowych programach treningowych.

Komunikacja wymyślona na nowo

Postęp technologiczny w segmencie smartwatchy sprawił, że urządzenie noszone na nadgarstku może stać się dla nas prawdziwym centrum dowodzenia. W serii Watch 3 urządzenia wyposażono w obsługę eSIM oraz łączność LTE. Dzięki temu użytkownik zyskał możliwość streamingu muzyki z poziomu zegarka (do podłączonych przy pomocy funkcji Bluetooth słuchawek), wykonywania i odbierania połączeń głosowych czy sprawdzania informacji o taksówkach lub lotach. Wszystko to z wykorzystaniem własnego numeru telefonu, bez potrzeby wyjmowania smartfona z kieszeni. Huawei Watch 3 wspiera także nasze bezpieczeństwo, i to nie tylko dzięki możliwości wykrywania upadków: tryb SOS pozwala na automatyczne skontaktowanie się z numerami alarmowymi. Wszystkich tych funkcji możemy używać bez obawy o konieczność ciągłego ładowania urządzenia. Huawei Watch 3 Pro na jednym ładowaniu wytrzyma w trybie ultra nawet do 3 tygodni. Warto także wspomnieć, że wystarczy zaledwie 10 minut bezprzewodowego ładowania, aby  doładować baterię do 20 proc. i 15 godzin pracy w trybie LTE.

Liczy się wnętrze

To prawda, że smartwatche z serii Watch 3 zachwycają nietuzinkowym designem oraz rozwiązaniami klasy premium. Dość wspomnieć o zakrzywionych krawędziach tarczy, pokryciu wykonanemu z wysokiej jakości szkła oraz nanopowłoce uodparniającej wyświetlacz. Wysoką jakość oraz wytrzymałość zapewnia także stop tytanu klasy lotniczej połączony z kryształami szafiru.

Tym, co wyróżnia nową generację zegarków, jest przede wszystkim oprogramowanie. Pracujące do tej pory na uproszczonym systemie smartwatche, teraz zyskały system HarmonyOS. Użytkownik na tarczy może więc zaobserwować spore zmiany. Dostępne jest m.in. menu oparte na motywie szachownicy oraz możliwość tworzenia interaktywnych tarcz. Precyzyjne sterowanie opcjami jest znacznie łatwiejsze dzięki obrotowej koronce.

Nowe oprogramowanie to także nowe możliwości. Huawei z serii Watch 3 pozwala na instalację aplikacji z poziomu smartwacha. Dzięki sklepowi AppGallery użytkownik ma możliwość stworzenia widżetów pozwalających na obsługę aplikacji smartfona bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni.

Prezentacja partnera

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy