Reklama

Reklama

Stopy doskonałe

Regularna pielęgnacja może zdziałać cuda…

Bez zgrubień

Pozbędziemy się ich dzięki maści na odciski. Smarujmy nią na noc zgrubienia, a potem zakładajmy bawełniane skarpetki. Po dwóch, trzech dniach martwy naskórek zacznie się złuszczać. Ścierajmy go wtedy pumeksem lub specjalnym pilnikiem do stóp. Jeśli skóra jest mocno zgrubiała, maść nakładajmy przez dwa dni z rzędu. Po każdym umyciu stóp należy wmasować w nie odżywczy krem lub olejek.

Dobrze nawilżone

Skóra stóp pozbawiona jest gruczołów łojowych odpowiedzialnych za naturalne natłuszczanie i nawilżanie. Dlatego łatwo ulega przesuszeniu i rogowaceniu. Jeśli chcemy mieć gładkie, delikatne stopy, musimy pamiętać o codziennym smarowaniu ich kremem. Raz w tygodniu nakładajmy na nie odżywczą maseczkę, np. papkę z banana i twarożku.

Reklama

Zrelaksowana

Tylko wypoczęte i sprawne stopy mogą być naprawdę piękne. Zadbajmy o rozluźnienie mięśni po całym dniu dźwigania naszego ciała. Codziennie po umyciu, wcierając w stopy krem, starannie je wymasujmy. Aby odprężyć i uelastycznić mięśnie, wykonajmy stopami kółka w lewo i w prawo.

Następnie wymasujmy wszystkie palce po kolei. Dłonią zamkniętą w pięść mocno uciskajmy spody stóp, przesuwając pięść od palców do pięty. Wewnętrzne i zewnętrzne krawędzie stóp delikatnie ugniatajmy kciukiem i palcem wskazującym. Wymasujmy obydwie kostki, zataczając kciukiem kółka wokół nich. Otwartą dłonią rozetrzyjmy wierzchy stóp. Masaż zakończmy delikatnym głaskaniem od palców do pięt.

Uwaga
Uciskając różne punkty na stopach, usprawniamy przepływ energii w całym ciele. Dzięki temu łagodzimy stres, ból i napięcie.

Piękne paznokcie

Pielęgnując stopy, nie zapominajmy o paznokciach. Zadbane, będą prawdziwą ozdobą nóg. Jeśli płytka jest przesuszona, posmarujmy ją odżywką do paznokci lub wmasujmy w nią olejek, np. arganowy albo ze słodkich migdałów. Paznokcie u nóg modelujemy nieco inaczej niż u rąk. Nie wycinamy ich po bokach, aby nie wrastały. Krawędzie wygładzamy pilniczkiem, krótkimi pociągnięciami w jedną stronę. Na koniec lakierujemy płytki.

Rada
Do kąpieli nóg nie stosujmy zwykłej soli kuchennej, ponieważ wysusza skórę. Używajmy specjalnej do stóp z olejkami oraz wyciągami z różnych ziół.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy