Reklama

Reklama

Amor strzela zza biurka

Zakochałaś się w koledze z pracy? Uważaj...

Trudno było nie dostrzec gorących spojrzeń, jakimi obrzucał Monikę (35) jej kolega z firmy Karol (39). Ich znajomość szybko zaczynała się rozwijać. Monika była nim zachwycona, tylko zastanawiała się, czy romans w pracy ma szanse przerodzić się w coś poważnego?

Czy firma to dobre miejsce do romansowania? Jak wynika z obliczeń naukowców, na pracę przeznaczamy ok. 30% swojego życia. Co najmniej 8 godzin dziennie. Dlatego zdaniem psychologów praca może być bardzo dobrym miejscem do tego, by kogoś dobrze poznać. I to wielu różnych sytuacjach. Często stresujących.

Reklama

Gdzie ukryte są haczyki? Pierwsze porywy serca do kolegi z działu, mogą działać na ciebie stymulująco. Badania przeprowadzone przez psychologów udowodniły, że zakochani pracownicy są bardziej produktywni. Sytuacja się jednak zmienia, gdy związek wchodzi w tzw. fazę stabilizacji i para zamieszkuje wspólnie. Jak wynika z analiz, produktywność się niestety zmniejsza, mogą też pojawić się... spóźnienia!

Kiedy bliskość może zacząć przeszkadzać? Parom, które pracują i mieszkają razem, szybciej niż innym grozi znudzenie się sobą. Zbyt wiele wspólnych tematów, wspólna droga i powrót z pracy, mogą bowiem doprowadzić do tego, że bliskość zaczyna ciążyć. Dlatego wskazane jest dbanie o przestrzeń w związku. O swoje pasje i zainteresowania i swoich tylko znajomych. Wówczas druga strona zawsze będzie mogła odkryć w tobie coś nowego...

A co będzie, gdy to się skończy? Bywa, że biurowy romans kończy się ślubem. Dokładnie w 19% przypadków. Większość związków niestety się rozpada. Jak się okazuje, 8 proc kobiet, które miały romans w pracy, rzuca ją, gdy dochodzi do rozpadu związku. Jeśli nie chcesz rezygnować ze stanowiska, powinnaś niestety przełknąć gorzką pigułkę obecności swojego byłego. Tak długo, jak będzie on twoim współpracownikiem, nie możesz nic z tym zrobić. Powściągnij emocje i spójrz na sprawę jak profesjonalistka. Unikaj także zemsty. Gdy wyjdzie na jaw, możesz mieć prawdziwe kłopoty. W porównaniu z nimi zawód miłosny to drobnostka.

Na żywo 26/2011

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: romans | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje