Reklama

Reklama

Jak czyścić zmywarkę do naczyń?

Kiedy przestaje działać jak należy, w pierwszym odruchu chcemy dzwonić po hydraulika. Stop! W większości przypadków same możemy przywrócić jej sprawność!

Opróżniamy wnętrze


Wyjmij naczynia oraz półeczki. Sprawdź odpływ wody - tu zazwyczaj zbierają się resztki jedzenia i to one mogą być winne tego, że zmywarka się buntuje. Za pomocą niezbyt elastycznego drucika, zagiętego na końcu w pętlę, wydobądź z odpływu jak najwięcej zalegających resztek i sprawdź filtr, przepłucz go.

Czas na wąż


Rozwiń wąż, przeczyść tak, aby był pusty - pomoże włożenie go do wanny i przepuszczenie przez niego silnego strumienia z prysznica. Podepnij z powrotem tak, aby był niewykręcony. Jeśli jest zagięcie, którego nie da się wyprostować - musisz wymienić wąż na nowy.

Reklama

Czyścimy wnętrze


W misce przygotuj roztwór sody i kwasku cytrynowego lub soku z cytryny. Uwaga na oczy! Kwasek cytrynowy jest bardzo ostrym środkiem, gdy dostanie się do oczu natychmiast przemyj je wodą! Miękką szmatką, zawsze w gumowych rękawicach na dłoniach, umyj ścianki i podłogę. Do odpływu wlej dwie szklanki octu.

Ramię natryskowe

Odkręcamy je i czyścimy brud nagromadzony wokół. Na koniec uruchamiamy jedno szybkie mycie z pustą zmywarką. Jeśli nadal szwankuje, trzeba zwrócić się do specjalisty.

Więcej w serwisie:

Gładkie stopy bez tarki. Prosty krem za mniej niż złotówkę!

Skórka od banana wybieli zęby lepiej niż najdroższa pasta

Jak dbać o storczyki, aby kwitły przez wiele lat?


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje