Reklama

Reklama

Masz tę cechę charakteru? Prawdopodobnie masz też lepszy seks

Z badań niemieckich naukowców wynika, że osoby planujące seks deklarują większą satysfakcję z jego jakości. Czy to oznacza, że spontaniczność w życiu seksualnym nie jest najważniejsza? Wszystko na to wskazuje.

Zwykle myślimy o seksie, jako o spontanicznym akcie, chwili uniesienia, nagłym przypływie podniecenia. Zaplanowany czas na seks traktujemy z kolei, jako ten gorszy, mniej satysfakcjonujący, beznamiętny. Okazuje się jednak, że może być zupełnie odwrotnie i ten aranżowany czas na intymność, da nam zdecydowanie więcej dobrego seksu.  

Niemieccy naukowcy opublikowali wyniki swoich obserwacji w "The Journal of Sex Research". Badacze wskazują na fakt, iż osoby skupione na realizacji celu, zdyscyplinowane i niezawodne, mogą osiągnąć znacznie większą satysfakcję w seksie niż ci, którzy do seksu podchodzą bardzo spontanicznie.

Reklama

Zespół psychologów z uniwersytetu Ruhr Bochum przebadał 966, w większości heteroseksualnych par i zapytał o jakość ich życia seksualnego. Odpowiedzi powiązał z osobowością i zwyczajami ankietowanych.

Naukowcy w badaniu wykorzystali mechanizm "Wielkiej Piątki", aby zidentyfikować charakter badanej osoby. W skład owej "Wielkiej Piątki" wchodzą takie cechy jak neurotyzm, otwartość na nowe doświadczenia, ekstrawersja, łagodność (przychylne nastawienie) i sumienność. Osobowość człowieka determinowana jest właśnie przez tych pięć cechy charakteru.

Osoby z jakimi cechami charakteru mają lepszy seks? Otóż...

***Zobacz także***

Sumienni mają dobry seks

Niemieckie badania pokazują, że osoby sumienne i skrupulatne zdecydowanie częściej oceniają swoje życie seksualne w bardzo pozytywny sposób. Jednak najbardziej usatysfakcjonowane z jakości swojego seksu są heteroseksualne kobiety, których partnerami są bardzo skrupulatni partnerzy.

Może zatem warto w życie seksualne wprowadzić trochę regularności i planowania? Przecież do zahaczonego w kalendarzu dnia przeznaczonego na łóżkowe igraszki możemy dłużej się przygotowywać, podsycać swoją potrzebę seksualną. Oprócz tego, co dotyczy szczególnie rodziców, takie zaaranżowanie czasu na stosunek seksualny może okazać się jedynym sposobem, by w ogóle mógł on mieć miejsce.

Zaplanowany czas daje dużo większą swobodę seksualną i możliwość zbudowania atmosfery dla seksualnych uniesień. Poprawia także komunikację między partnerami. Same zalety.

Jeśli wiec lubicie wszystko dokładnie układać w plan, nie krępujcie się, by tak samo postępować w swoim życiu seksualnym. Jesteście przy tym skrupulatni i sumienni? Pielęgnujcie te cechy w sobie. Prawdopodobnie dzięki nim tworzycie długoterminowe związki i bardziej się w nie  angażujecie. A w seksie? Przecież staranność, obowiązkowość, pilność, dokładność to cechy, które są w nim niezwykle istotnie i nadają jakość stosunkom seksualnym. Jest spora szansa, że będziecie mieć zdecydowanie lepszy seks niż osoby, które nie posiadają owych cech i stawiają w nim wyłącznie na spontaniczność. Lepszy seks i lepszy związek!

MT

Zobacz również:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje