Reklama

Reklama

Nie dbamy o naszą rozkosz

Jak często kobiety przeżywają rozkosz? Okazuje się, że dużo rzadziej niż mężczyźni.

Z przeprowadzonych przez prof. Zbigniewa Izdebskiego badań wynika, że istnieje ogromna dysproporcja w częstotliwości przeżywania orgazmu między kobietą, a mężczyzną w Polsce.

Okazuje się, że niewiele ponad jedna trzecia badanych kobiet (32,2 proc.) przeżywa orgazm zawsze lub prawie zawsze, podczas gdy takie doświadczenia ma aż niemal dwie trzecie mężczyzn (62,6 proc.).

Oczywiście są panie, którym orgazm zdarza się często (29,5 proc. do 20, 9 proc. mężczyzn), jak również czasami (18,4 proc. w stosunku do 4,6 mężczyzn). Nie zmienia to jednak faktu, że ta dysproporcja płci jest ogromna. Nie dysponujemy natomiast danymi, z których dowiedzielibyśmy się, ilu mężczyzn dba o rozkosz swojej partnerki...

Reklama

Oczywiście orgazm nie zawsze jest konieczny, żeby kobieta uznała stosunek za satysfakcjonujący. Jednak jest on czynnikiem, który zachęca kobietę do kolejnego aktu seksualnego. A z ochotą na seks pań w Polsce też nie jest najlepiej.

Z badań sondażowych Izdebskiego wynika, że aż 57 proc. kobiet wskazuje na długotrwały spadek zainteresowania seksem. Być może ma to związek z faktem, iż drastycznie spada także czas trwania statystycznego stosunku w Polsce.

Kilkanaście lat temu przeciętna para kochała się przez ponad 18 minut, a dziś to już tylko 14. Niestety, czas, jaki przeznaczamy na grę wstępną, także się mocno skurczył - w 2001 roku przeznaczaliśmy na nią ponad 20 minut. Teraz zaledwie 15...

Ile jest w niej miejsca na to, by rozbudzić seksualnie kobiety? Na ile ich przyjemnością zainteresowani są panowie a na ile same dbamy o to, by jej sobie dostarczyć? Jakie są wasze doświadczenia?

m.

Zobacz również:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje