Reklama

Reklama

Nie popadnijcie w rutynę

Gdy jesteśmy razem, łatwo wchodzimy w ustalone role. A to prowadzi do nudy. Dlatego zróbmy czasem coś innego.

Gabrysia (33) lubi dbać o swojego męża. Robi mu rano śniadanie, wybiera koszulę, wiąże krawat. Ale ostatnio ze zdziwieniem stwierdza, że jej mąż wcale tego nie docenia i traktuje ją trochę jak służącą. Gdy opowiedziała o tym koleżance, ta stwierdziła: "Skończ z obsługą, bądź tajemnicza i nieprzewidywalna, inaczej on się szybko znudzi". Bo w związku konieczne są niespodzianki.

Oni lubią niespodzianki

Z badań psychologów francuskich wynika, że najbardziej trwałe są małżeństwa, w których partnerzy dbają o to, by czasem zaskoczyć małżonka i sprawić mu niespodziankę. To może być dobra kolacja, bukiet kwiatów, ale także czuły uścisk lub miły komplement.

Zmieniaj swoje role

Jednego dnia bądź cudowną żoną podającą obiad i kapcie, ale już następnego dnia daj do zrozumienia, że oczekujesz pełnej obsługi i ogromnej troski. Bądź czasem jak niedostępna księżniczka, a czasem jak miła przyjaciółka. Taka zmienność działa bardzo ożywiająco na związek.

Zadbaj o siebie

Każdej z nas zdarza się czasem nie zadbać o siebie, ale to nie może być nawyk, bo ani się spostrzeżesz, a nie rozpoznasz w lustrze dawnej siebie. I twój partner także nie. Nasz wygląd ma wpływ na nasze zachowanie, i na odwrót. Zadbaj o to, by nawet w "domowych" ubraniach ładnie wyglądać.

Wzbudzaj podziw

Nie zaniedbuj swoich zainteresowań i pasji. Odkurz dawne lub poszukaj nowych. Wzbudzaj sobą zainteresowanie partnera, bądź kimś, kogo on wciąż może być ciekaw i kto go mile zaskoczy. Zapisz się na zajęcia z fotografii, taniec brzucha czy wycieczki krajoznawcze. Imponuj mu wiedzą na temat, którego on nie zna.

Miejcie wspólne pasje

To, co ludzi łączy, to wspólne przeżycia, ale też pasje i cele. Róbcie jak najczęściej różne rzeczy wspólnie: mogą to być wycieczki, sport, gry, jazda na rowerze. Wygłupiajcie się, żartujcie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje