Reklama

Antoni Królikowski: Ojciec udzielił nam ważnej lekcji

W swojej bogatej filmografii ma tytuły takie jak „Miasto 44”, „Czarny mercedes” i „Bankstrzey”. Patryk Vega mówi o nim „utalentowany jak Leonardo di Caprio”, a Andrzej Grabowski twierdzi, że to urodzony aktor. Antonii Królikowski. W rozmowie z Alicją Resich w programie „W bliskim planie” w Polsat Cafe gwiazdor wspominał zmarłego ojca, opowiadał o przełamywaniu granic i roli w nowym filmie „Banksterzy”.

Ten rok postawił przed Antonim Królikowskim szczególnie trudne wyzwania - w lutym odszedł jego ojciec, Paweł Królikowski. W ten sposób Antoni stał się głową rodziny.  "Staram się przejmować niektóre obowiązki i pomagać mamie, jak tylko mogę. Wspierać ją i rodzeństwo"  - mówił w rozmowie z Alicją Resich.

Żałuję, że nie zrobiliśmy więcej

Podczas programu Antoni ze wzruszeniem obejrzał, zrealizowany wraz z ojcem teledysk "Tata mój".  "Żałuję, że z tatą nie zrobiłem więcej, bo mieliśmy różne plany" - powiedział aktor.

Paweł i Antoni grali razem w serialu "W Rytmie serca". "Tata grał mojego ojca. To było nasze pierwsze tego rodzaju doświadczenie. Sytuacja ze zdrowiem taty spadła na nas jak piorun. Kontynuowaliśmy tę pracę w bardzo ograniczonych warunkach, ale tata do końca chciał pracować" - wspomina Antoni Królikowski.  "Wszyscy widzieli, że nie jest z nim dobrze, ale on jednak pokazywał, że od ostatniej chwili warto walczyć, robić swoje, spełniać marzenia. To lekcja, która nam wszystkim zostawił".

Reklama

Trzeba uzbroić się w skorupę

W soboty widzowie Polsatu mogą oglądać Antoniego Królikowskiego w serialu "Bad Boy", odsłaniającego mroczne oblicze świata piłki nożnej.  "Widzowie zobaczą sceny, których nie było w kinowej wersji filmu. Sam jestem ciekawy, bo serialu jeszcze nie widziałem" - mówił Królikowski.

Kto oglądał pełnometrażowy film, ten wie, że kontrowersyjnych scen w nim nie brakuje. Jak z ich odgrywaniem radzi sobie Antek Królikowski? "Trzeba uzbroić się w skorupę, która pozwala pewnie rzeczy odegrać i nie myśleć o wszystkim w sposób: "przecież ja, Antek nigdy bym czegoś takiego nie zrobił" - tłumaczył.

Najnowszym filmem, w którym zagrał Antoni Królikowski są "Banksterzy" - wyreżyserowany przez Marcina Ziębińskiego obraz, opowiadający o dramacie frankowiczów. "Mam nadzieję, że ten film wywoła jakąś dyskusję i wpłynie na losy tych ludzi" - mówił Królikowski. "To ludzka tragedia. Kiedyś były wojny i bomby, a teraz ludzie dostają na konto kredyt, którego nie są w stanie spłacić".

"W bliskim planie" to wyjątkowy program, prowadzony przez Alicję Resich - popularną prezenterkę i publicystkę, niekwestionowaną ikonę dziennikarstwa polskiego, autorkę takich hitów jak "Wieczór z Alicją" czy "A’la show". W tym sezonie "W bliskim planie" oglądamy plejadę polskich gwiazd kultury i rozrywki. W zabawnym i niebanalnym stylu prowadząca przeprowadza ekskluzywne wywiady, z których dowiadujemy się, co słychać u naszych ulubieńców. Poznajemy sekrety z życia gwiazd, oglądamy ich prawdziwe emocje i reakcje na przygotowane specjalnie dla nich niespodzianki.

Program można oglądać w każdą niedzielę, o godz. 15.30 w Polsat Cafe. 

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy