Reklama

Reklama

Na czym polega botoks

Zabiegi medycyny estetycznej

Kurze łapki, zmarszczki palacza - dzięki botoksowi możesz bardzo szybko się ich pozbyć.

Na czym polega i jak działa?

Zabiegi z użyciem botoksu polegają na wygładzeniu zmarszczek twarzy. Preparat ten blokuje tkanki mięśniowe przez co mięśnie mimiczne nie pracują i nie pojawiają się nowe zmarszczki. Botoks wstrzykiwany jest w małych dawkach w kilka najodpowiedniejszych miejsc na twarzy.

Musimy pamiętać, że jeżeli chcemy aby efekt botoksu utrzymywał się dłużej, należy co jakiś czas powtarzać zabieg. Niestety osoby, które mają problemy z układem nerwowym i sercowym oraz kobiety w ciąży nie powinny korzystać z zabiegów z użyciem botoksu.

Botoks jest już coraz bardziej powszechny i stosowany w kosmetologii. Zmniejsza zmarszczki nawet do 85 proc. dlatego wiele kobiet (a nawet i mężczyzn) decyduje się na ten zabieg.

Reklama

Zabiegi nie są bolesne, są porównywalne do ugryzienia komara, czasami większy jest strach osoby, która ma się poddać zabiegowi niż samo ukłucie. Przed zabiegiem skóra powinna być całkowicie oczyszczona z makijażu, natomiast po zabiegu nie powinno się dotykać twarzy przez co najmniej 12 godzin.

Po wstrzyknięciu botoksu na twarzy w miejscu ukłucia mogą pojawić się nieduże zaczerwienienia, które znikają po krótkim czasie, rzadziej mogą pojawić się siniaki, które też szybko znikają i możesz je łatwo ukryć pod makijażem.

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: botoks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje