Reklama

Reklama

Przytulaj go, a będzie cię kochał

Czułe dotykanie partnera może zdziałać cuda...

Marta (34) nigdy nie lubiła par, które publicznie się obściskiwały. Uważała, że to nieeleganckie. Aż pewnego dnia mąż z zazdrością wskazał na jedną z takich par i szepnął: – Co on takiego w sobie ma, że ona tak za nim szaleje? Wtedy do niej dotarło, że jednak mężczyznom takie gesty nie są obojętne...

Dotykaj go! Badacze z Harvardu udowodnili, że partnerzy, którzy przy świadkach okazują sobie uczucia, mają bardziej satysfakcjonujący związek niż ci, którzy tego nie robią. Dlaczego? Dotyk wyzwala oksytocynę, a to hormon odpowiedzialny za uczucie przywiązania.

Reklama

W dodatku mężczyźni, wbrew pozorom, bardzo takie okazywanie uczuć lubią. Jak przekonuje terapeuta par Scott Haltzman, twoje czułości sprawiają, że on czuje się kimś szczególnym.

Nie oplataj go jak boa dusiciel. Mężczyźni preferują subtelne metody działania. Przepadają za delikatnym drapaniem paznokciami i głaskaniem. By zwrócić na siebie jego uwagę, przebiegaj subtelnie palcami w górę i w dół jego ramienia.

Kiedy czekacie razem w jakiejś kolejce, szukaj palcami jego palców. Koncentruj się na tych miejscach jego ciała, które mają mnóstwo zakończeń nerwowych, a więc dłonie, przedramiona, szyja.

Gdy chcesz mu dać do zrozumienia, że masz ochotę na seks. Gesty wyrażające pożądanie powinny być ekscytujące, spontaniczne i... długie. Gdy zatem chcesz, by twój ukochany wiedział, że go pragniesz, przylgnij do niego całym ciałem. Nie musisz patrzeć mu w oczy, ale powinnaś lekko na niego swoim ciałem napierać. A gdy zechcesz dać mu taki znak podczas kolacji ze znajomymi, wystarczy, że pod stołem położysz mu dłoń na wewnętrznej stronie jego uda.

Jak wyrazić wsparcie? Są sytuacje, w których ważne jest przekonanie go, że w tym trudnym momencie nie jest sam. Wówczas twój dotyk powinien być jednak bardziej zdecydowany. Nie muskaj go palcami, tylko dotykaj całą dłonią. W nerwowej sytuacji powinnaś więc mocno ścisnąć jego dłoń, albo położyć mu na chwilę ją na dole pleców.

Na żywo 21/2011

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: przytulanie | związek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy