Chrzciny - o czym należy pamiętać?

Organizacja chrzcin to spore wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Przy takim zadaniu zawsze pojawia się wiele pytań i wątpliwości: kiedy organizować chrzest? Gdzie urządzić przyjęcie? Postaramy się rozwiać różne niejasności i przypomnieć o najważniejszych rzeczach.

Kiedy zorganizować chrzest?

Zorganizowanie ceremonii chrzcin jest możliwe przez cały rok, ale trzeba pamiętać, że w każdej parafii są różne zasady i zwyczaje. Dlatego może zdarzyć się tak, że w danej parafii okaże się, że chrztu dzieciom udziela się tylko w pierwszą lub ostatnią niedzielę miesiąca. Pamiętajcie, że najbardziej popularnymi terminami są święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Jednak nie każdemu zależy na tłumie podczas uroczystości, dlatego warto zastanowić się nad jakimś innym terminem.

O jakich formalnościach należy pamiętać?

Kiedy już został wybrany termin chrztu, udajcie się do kancelarii parafialnej, aby dopełnić formalności. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą aktu urodzenia dziecka, aktu ślubu kościelnego (w przypadku kiedy przyjęliście sakrament małżeństwa), zaświadczenia z parafii rodziców chrzestnych, że spełniają wymagania stawiane w związku z pełnieniem w tej funkcji oraz specjalnego zaświadczenia potwierdzającego odbycie spowiedzi.

Gdzie zorganizować chrzciny?

Wybór odpowiedniego miejsca na zorganizowanie przyjęcia trzeba dobrze przemyśleć, jeśli zdecydujecie się na restaurację, należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Jeśli przyjęcie będzie niewielkie, warto zorganizować je w domu, takie rozwiązanie jest lepsze zwłaszcza dla maleństwa, które w znajomych ścianach będzie czuło się bardziej komfortowo. Organizacja chrzcin w domu wiąże się jednak z poświęceniem dużej ilości czasu, gotowaniem obiadu i sprzątaniem. Dlatego warto rozważyć przyjęcie w restauracji, co jest zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem. Większość z Was szukając odpowiedniego lokalu, w zależności od miasta, wpisze w wyszukiwarkę hasło typu: "chrzciny Kraków" i sprawdzi sugerowane restauracje. Pamiętajcie, że podczas takich przyjęć ważne jest stworzenie kameralnej atmosfery, dlatego sprawdźcie czy wybrane przez Was miejsce może zaproponować Wam osobną salę. Browar Lubicz oddaje do dyspozycji pięć sal, z których można wybrać tę najlepiej wpisującą się w klimat przyjęcia. Niepowtarzalne wnętrza, ciepła atmosfera i wyjątkowa lokalizacja w samym centrum Krakowa to atuty, które sprawią, że chrzciny odbędą się w miłej i przyjaznej atmosferze - mówi Event Manager Browaru Lubicz. http://www.browar-lubicz.com.pl/chrzciny

W co ubrać dziecko?

Zgodnie z tradycją chrzczone dziecko powinno być ubrane w jasne ubranko, co oznacza jego niewinności i czystość. Pamiętajcie, że przede wszystkim dziecku ma być wygodnie, więc zastanówcie się nad wszelkimi dodatkami, takimi jak koronki i tiule, zwłaszcza latem, kiedy mogą podrażniać delikatną skórę.

W ten dzień to dziecko jest najważniejsze, dlatego planując wszystkie elementy miejcie na uwadze, żeby to jemu było wygodnie i komfortowo.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje