Etui na telefon - niezbędne informacje!

Jeszcze kilka lat temu spora część osób korzystała z niemalże pancernych telefonów. Twarda obudowa sprawiała, że dziesiątki upadków nie były im straszne. Technologia poszła jednak do przodu, czego efektem są ogromne ekrany dotykowe. Są one funkcjonalne, wygodne oraz eleganckie, jednak istnieje także druga strona medalu. Wadą takich rozwiązań jest oczywiście to, że bardzo łatwo je zniszczyć. Niekiedy jedno spadnięcie sprawia, że zmuszony jesteś wydać kilkaset złotych na wymianę wyświetlacza. Rozwiązaniem tego problemu może być etui na telefon. Sprawdź sam, dlaczego warto z niego korzystać!

Jakie rodzaje etui się wyróżnia?

  • Back case. To najpopularniejsze etui na telefon, które powszechne jest na całym świecie. Odpowiedzialne jest ono, jak sama nazwa wskazuje, za ochronę "plecków" twojego smartfona. Aplikacja tego rozwiązania jest bardzo prosta, gdyż wystarczy nałożyć go na tył telefonu. Nie można także zapomnieć o tym, że takie etui dostępne jest w dziesiątkach wzorów, dlatego wybranie takiego, które wpadnie ci w oko, to nic trudnego. 
  • Otwierane etui. Jest nazywane także "książkowym" i w przeciwieństwie do poprzednika chroni także przód telefonu. Jak się możesz domyślić, składa się z dwóch części. Właśnie dlatego nazywana jest "książkowym", gdyż do smartfona można dostać się, niczym otwierając książkę.
  • Bumper. To dość nietypowe etui na telefon, które nie chroni zbyt dobrze twojego telefonu. W zasadzie nie jest to etui, a silikonowa rama, która nakładana jes wyłącznie na boki telefonu. Jaki to ma sens? Producenci takich rozwiązań zapewniają, że produkty te znacząco wzmacniają konstrukcję samego smartfona.

Na jakich aspektach skupić się wybierając etui na telefon?

Nie jest tajemnicą, że na rynku nie brakuje różnego rodzaju etui na telefon. Najważniejsze jest to, aby wybrać produkt, w którym znajdziesz wycięcia na wejście do ładowania, aparatu oraz słuchawek, a także wypukłości na przyciski odblokowywania telefonu oraz te, które odpowiedzialne są za ustawianie głośności. Nie można także zapomnieć o tym, aby etui było całkiem wygodne. W końcu od momentu, kiedy ją założysz, twój telefon zupełnie zmieni twój kształt. Właśnie dlatego, jeśli wybierzesz nieodpowiednie etui, będziesz musiał borykać się z problemem, jakim jest niekomfortowe użytkowanie telefonu. Jak tego uniknąć? Wybierając konkretny produkt, skup się na tym, aby dobrze leżał ci w dłoni, a z pewnością nie doświadczysz takich problemów.

Materiały, z jakich produkuje się etui - to musisz wiedzieć!

Z pewnością doskonale wiesz, że na rynku możesz spotkać się z różnymi rodzajami etui. Z jakich materiałów produkuje się takie rozwiązania?

  • Silikon. To najpopularniejszy materiał, z jakiego tworzy się etui. Jest on giętki, dlatego bez większego problemu może dopasować się do konkretnego rodzaju telefonu. Bardzo dobrze chroni także przed upadkiem oraz ewentualnymi zadrapaniami.
  • Poliwęglan. To bardzo twardy oraz wytrzymały materiał i takie też są obudowy, które się z niego produkuje. Ku twojemu zdziwieniu, dodatkową zaletą jest lekkość etui wykonanych z poliwęglanu.
  • Plastik. Etui takie są tanie, łatwo dostępne, a ciekawa kolorystka sprawia, że wiele osób decyduje się na ich zakup. Niestety, jeśli chodzi o samo zabezpieczenie smartfona, to nie radzą sobie z tym zadaniem zbyt dobrze.

Dobierz etui do swoich potrzeb, a nie pożałujesz! Nie znajdziesz uniwersalnego etui na rynku, gdyż każda obudowa musi zostać dobrana do twoich personalnych potrzeb. Jeśli oglądasz sporo filmów, postaw na etui z podpórką. Z kolei, jeśli lubisz przebywać nad wodą, może to etui wodoodporne będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj, że zakup etui na telefon to bardzo nieduży wydatek, który może uchronić cię przed ewentualnym wydatkiem na nowy telefon.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy