Reklama

Reklama

Farba blond i sposoby jej aplikacji na włosy

Farba blond to relatywnie prosty sposób, dzięki któremu jesteśmy w stanie zmodyfikować niektóre aspekty swojego wyglądu. Niezależnie od tego, czy zależy nam jedynie na lekkiej modyfikacji swojej fryzury, czy może marzy nam się całkowita transformacja – farba do włosów w kolorze blond jest w stanie nam to zagwarantować. Niestety zabiegi koloryzacyjne mają to do siebie, że nawet niewielkie błędy są w stanie znacząco wpłynąć na efekt końcowy. O czym powinnyśmy pamiętać, kiedy planujemy użyć jasnej farby?

Farba blond - czy jasne włosy są dla każdego?

Żeby w pełni cieszyć się udaną koloryzacją, kluczowa będzie kwestia, by farba blond zgrała się z naszym naturalnym typem urody. Przy wyborze farby do włosów najważniejsze jest to, czy jej odcień będzie pasował do naszego koloru skóry. Ta z pozoru nieistotna rzecz, może mieć większe znaczenie dla procesu koloryzacji niż sam kolor farby.

Ogólna zasada jest tutaj taka - panie z jasną karnacją o chłodnym odcieniu skóry powinny wybierać zimne odcienie farb. Dla pań z ciemniejszą i ciepłą karnacją najlepsze będą równie ciepłe tonacje farb. Wybór dobrej tonacji kolorystycznej jest absolutnie najważniejszy w kontekście tego, co może zagwarantować nam farba blond. Jeśli odcień będzie zbyt chłodny lub zbyt ciepły, efekt wyjdzie nienaturalnie i w efekcie daleki od zamierzonego.

Reklama

Farba blond - przygotuj się!

Kiedy podejmiemy już decyzje odnośnie do wyboru właściwej tonacji, kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie do koloryzacji. Co to oznacza? Włosy muszą być w pełni gotowe na przyjęcie farby. W tym celu należy je dobrze nawilżyć i odżywić, gdyż sam proces farbowania nie będzie dla nich neutralny i może wpłynąć na ich przesuszanie się. W celu uniknięcia takiego scenariusza konieczne będzie przygotowanie włosów do farbowania poprzez większą ilość ich nawilżania i olejowania.

Im wcześniej zaczniemy przygotowywać włosy, tym lepszy będzie efekt końcowy. Zaleca się stosowanie odżywek, olei i wcierek, bogatych w substancje nawilżające i odżywiające nasze pasma, przynajmniej dwa tygodnie przed tym, zanim przystąpimy do farbowania.

Farba blond - właściwy proces farbowania

Zanim przystąpimy do samego farbowania i farba blond znajdzie się już na naszej głowie, zadbajmy jeszcze o kilka rzeczy. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej. Najlepiej wykonać to w niewidocznym miejscu za uchem. O tym, jak dokładnie powinna być wykonana próba uczuleniowa, z całą pewnością będziemy mogły wyczytać w instrukcji dołączonej do opakowania farby.

Kiedy wiemy już, że farba blond nas nie uczuli, możemy przystępować do jej aplikacji. W tym celu najlepiej będzie zacząć od odrostów, jeśli te pojawiły się na naszej głowie. Ze względu na to, że są to najmłodsze włosy, farba blond będzie potrzebowała nieco czasu, by odpowiednio na nie zadziałać.

Kiedy pokryjemy już odrosty, możemy przystąpić do farbowania innych włosów. Zaleca się zaczęcie od szyi i stopniowe przejście w górne okolice głowy, jednak jest to indywidualna kwestia przy każdym produkcie. Bardzo istotne jest, by farba blond została naniesiona na głowę równomiernie - dzięki temu unikniemy dużych różnic pomiędzy pasmami i kolor wyjdzie jednolity.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama