Ferie zimowe dla rodziny z dziećmi – gdzie jechać?

Wybór odpowiedniej oferty na ferie zimowe to ważna sprawa. W końcu jedziemy całą rodziną, chcemy spędzić razem udany czas, a dzieciom zapewnić atrakcje, najlepiej takie które wpłyną pozytywnie na ich rozwój. Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze oferty? Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Program animacyjny

Jeśli w ofercie widzisz po prostu "bogaty program animacyjny dla dzieci" to - cytując klasyka - wiedz, że coś się dzieje. Albo wręcz odwrotnie, bo hotel nie ma pomysłu na konkretny program animacyjny i całość skupi się wokół kolorowanek, berka i lepieniu z plasteliny. Dobrze przygotowany program animacyjny to udanych ferii zimowych dla całej rodziny. Bo dobry wypoczynek jest wtedy gdy nie tylko dzieci, ale i rodzice mają chwilę na relaks. W hotelu Szlak Bursztynowy w nadmorskim Jarosławcu organizowane są w tym roku Zmysłowe Ferie nad Morzem - to 7-dniowy, bardzo rozbudowany program animacyjny, w którym każdego dnia odkrywamy inny zmysł: węch, słuch, wzrok, dotyk, smak, a także... szósty zmysł. Każdy dzień wypełniony jest atrakcjami od rana do wieczora - co ważne - w wielu z nich udział chętnie wezmą również dorośli (jak warsztaty wykonywania świecy sojowej) , a niektóre atrakcje zaplanowano nawet... tylko dla dorosłych z jednoczesną opieką dla dzieci.

Wyżywienie

Mimo najciekawszego programu animacji ferie zimowe nie mogą udać się bez dobrego wyżywienia. Dlatego przed dokonaniem rezerwacji warto zapoznać się z dostępnymi opiniami co wcześniejsi goście sądzą o posiłkach w danym miejscu. Można pokusić się o więcej i poszukać obiektu, który poza smakiem oferuje również produkty wysokiej jakości, ekologicznego pochodzenia - ale nie tylko "na papierze’. Szlak Bursztynowy w Jarosławcu spełnia oba te warunki - wg. Google jedzenie dobrze ocenia 96% gości, a sam obiekt szczyci się własnym, ekologicznym gospodarstwem rolnym, własną pasieką, a także używa jajek wyłącznie klas 0 i 1 (ekologiczne oraz wolny wybieg).

 

Lokalizacja - kierunek zdrowie czy "hype"?

Mimo, że domyślną destynacją kierunków zimowych pozostają góry to coraz większa świadomość najczystszego w Polsce powietrza kieruje turystów nad morze. To właśnie tutaj, a zwłaszcza w małych miejscowościach takich jak Jarosławiec oddalony od ośrodków przemysłowych, mapy czystości powietrza są najbardziej zielone. Nawet tygodniowy pobyt potrafi zdziałać cuda dla naszych układów oddechowych. Ponadto puste plaże i dukty leśne zachęcają do długich, zimowych spacerów i "jodowania".

Cena - taka sama jakość w niższej cenie?

Nie bez znaczenia pozostaje cena. Tygodniowy pobyt dla rodziny 2+2 w obiekcie klasy 4-gwiazdkowej z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacja) to koszt co najmniej 5,5 - 6 tys. złotych. Tymczasem nad morzem w obiekcie tej samej klasy, często z pełnym wyżywieniem w formie bufetów (3 posiłki) pobyt wykupimy za około 4 tys. złotych. To oznacza co najmniej 30% niższe ceny!

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne