Idealna koszula męska: szyta na miarę czy ze sklepu?

W gorącym okresie studniówek, karnawału, zbliżających się matur I ślubów lub po prostu jakiejkolwiek innej okazji gdy chcesz wyglądać elegancko I stosownie do okazji podpowiadamy czym różni się koszula męska z “sieciówki” od koszuli szytej na miarę I wg indywidualnego projektu przez krawca.


Analizę zrobiono na podstawie coraz popularniejszej usługi jaką jest e-krawiectwo reprezentowane przez polski serwis www.hendersonshirts.com w którym można zaprojektować I zamówić męską koszulę szytą na miarę przez internet. Zacznijmy od tkaniny - krawiectwo miarowe to usługa która z definicji posługuje się tkaninami wysokiej jakości. Na pewno będą to tkaniny wykonane ze 100% bawełny. W zależności od ceny mogą pochodzić od producentów włoskich, szwajcarskich lub chińskich. W każdym przypadku możemy spodziewać się bardzo dobrej jakości. W serwisie www.hendersonshirts.com warto zacząć od zapoznania się z ofertą tkanin I zamówienia wybranych próbek tkanin w celu oceny ich jakości, koloru, a także dopasowania do pozostałych elementów garderoby. Precyzyjne szycie I gęstość ściegu oraz rodzaj ściegu wewnętrznego to detale, które również odróżnią koszulę szytą na miarę od produktu masowego. Gęstość ściegu, a więc ilość uderzeń igły na centymetr w koszulach na miarę wynosi od 6 do 9 natomiast koszula z masowej produkcji ma maksymalnie 5, a częsciej mniej. Wewnętrzne szwy w koszulach od krawca są bieliźniane, a to oznacza, że możemy taka koszulę nosić na gołe ciało bez ryzyka podrażnień skóry. Koszule ze sklepu bardzo często mają wewnątrzny ścieg typu overlock który wykorzystuje wiele nitek naraz, aby przy jednozabiegowym szyciu wykończyć wnętrze koszuli. Jest on nieestetyczny i może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu koszuli.  

www.hendersonshirts.com koszule na miarę szyte są z zastosowaniem wewnętrznego szwu bieliźnianego, ściegu prostego, stębnowego o gęstości 8 uderzeń igłą na 1 cm. Fiszbiny - zaszyte vs wyjmowane. W koszulach szytych na miarę najczęściej spotyka się wyjmowane fiszbiny. Uszycie worków fiszbinowych to dodatkowa operacja na maszynie, a więc podrażająca koszt szycia koszuli. Zaletą wyjmowanych fiszbin jest możliwość zabezpieczenia ich przed połamaniem np.: w praniu bądź nieestetycznym odkształceniu podczas prasowania widocznym później na wyłogach kołnierzyka. W koszulach na miarę www.hendersonshirts.com fiszbiny są wyjmowane. Tanie koszule mają najczęściej zaszyte fiszbiny co niesie ze sobą ryzyko ich połamania bądź zniekształcenia kołnierzyka. 

Koszula na miarę to gwarancja pełnej personalizacji - Ty wybierasz tkaninę i każdy element koszuli z haftowanym monogramem włącznie. To proste - korzystając z kreatora koszul na www.hendersonshirts.com masz wpływ na każdy element koszuli, dzięki czemu finalnie masz szansę na jej niepowtarzalny design. W koszulach produkcji masowej skazani jesteśmy na wybór tego, co akurat jest w bieżącej kolekcji. A co jeśli na przykład wszystko pasuje, ale chciałbyś guziki w innym kolorze I haftowany monogram? Odpowiedzią jest krawiectwo miarowe. Cena - dzięki e-krawiectwu usługa szycia koszul męskich na miarę jest coraz tańsza. W www.hendersonshirts.com zamówisz koszulę szytą na miarę już za 259 zł. Co ciekawe jest to stała cena niezależnie od wykonanego przez ciebie projektu koszuli. Warto spróbować, bowiem zamawianie koszul czy innych elementów garderoby w systemie e-krawiectwa to nie tylko wysoka jakość tkanin, detail I szycia, ale również możliwość pełnej personalizacji koszuli I świadome zakupy od firmy, która szyje wyłącznie na indywidualne zamówienia.

www.hendersonshirts.com

 Zobacz jak szyjemy koszule: 

 

 

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy