Reklama

Jak zadbać o cerę od wewnątrz i zewnątrz?

Lato to czas, kiedy skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników atmosferycznych. Szkodzi jej przede wszystkim nadmiar promieni UV, słona morska woda i zbyt wysoka temperatura powietrza. Cera staje się przesuszona, pojawiają się na niej przebarwienia i wyraźne oznaki starzenia. Jak pielęgnować skórę po lecie?

Jesień to odpowiedni czas, by zadbać o skórę po okresie letniego szaleństwa. Regeneracja skóry powinna opierać się o zasady prawidłowej, stałej pielęgnacji skóry, ale warto też nieco bardziej zintensyfikować działania. Podstawą jest złuszczanie naskórka nie tylko za pomocą metod, które stosowałaś latem. Jesienią nie wystarczy zwykły peeling, zastosowany raz w tygodniu w domowej łazience.

Teraz warto postawić na profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych -już jeden czy dwa zabiegi złuszczania naskórka za pomocą kwasów owocowych przyniosą świetne efekty. Dzięki temu skóra zacznie znacznie szybciej regenerować się, ponieważ zostaną pobudzone w niej naturalne procesy produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego czy elastyny, a więc substancji odpowiedzialnych za sprężystość, elastyczność i młody wygląd skóry. Po tej fazie pielęgnacji przychodzi pora na intensywny i odżywczy krem do twarzy.

Reklama

Protinol, czyli rewolucja w regeneracji skóry

Gdy pozbędziesz się już martwego naskórka, nasza cera będzie znakomicie przygotowana na przyjęcie odżywczych, regeneracyjnych składników aktywnych, które znajdują się w kremach do twarzy. Zapewne zastanawiasz się, czy warto postawić na kolagen, retinol a może na koenzym Q10. Niedawno pojawił się też protinol. To nowa technologia, która zrewolucjonizowała walkę z efektami starzenia się skóry, bardzo skutecznie ją regenerując.

Wraz z wiekiem ubywa w skórze naturalnego kolagenu i elastyny, a twórcy kosmetyków od lat starali się dostarczać te substancje w swoich preparatach. Istnieją różne frakcje kolagenu, ale dotąd w kremach najczęściej znajdował się typ I tej substancji. Ostatnio jednak odkryto, że typ III kolagenu jest równie istotny w prawidłowej budowie skóry, bo potrzebuje ona obu rodzajów kolagenu, i to w odpowiedniej proporcji, aby utrzymać dobrą kondycję i swój piękny wygląd.

Opracowano więc doskonalszą wersję retinolu - protinol. Substancja ta pozwala na zachowanie optymalnej równowagi pomiędzy tymi frakcjami kolagenu, a regularna aplikacja kosmetyków zawierających ten składnik umożliwia utrzymanie skóry w doskonałym stanie przez długi czas. Zatem podstawą jesiennej regeneracji, odżywiania i nawilżania skóry powinien być odżywczy krem do twarzy z protinolem.

Styl życia i właściwa dieta podstawą jesiennej pielęgnacji skóry

Nawet najlepsze kosmetyki nie poprawią stanu skóry, jeśli nie zadbasz o odpowiednią dietę i właściwy tryb życia. Duża ilość niezdrowych tłuszczów w potrawach, wysoko przetworzone produkty spożywcze zawierające mnóstwo chemicznych dodatków oraz fast foody rujnują zarówno naszą cerę, jak i całą sylwetkę. Do tego dochodzą niezdrowe używki, zbyt mała ilość snu, kompletnie zapomniana aktywność fizyczna i mamy przepis na przyspieszone starzenie się organizmu.

Zadbaj zatem o prawidłową dietę, składającą się przede wszystkim z dużej ilości warzyw i owoców, chudego mięsa i zdrowych węglowodanów, a szybko zobaczysz pozytywne zmiany na swojej buzi. Jeśli do tego dołożysz codzienny spacer i przynajmniej 7 godzin snu, to poprawi się nie tylko Twój wygląd, ale także kondycja i ogólne samopoczucie.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama