Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Zlewozmywak to rzecz, której nie może zabraknąć w żadnej kuchni. To w nim można wyczyścić żywność lub umyć i wysuszyć naczynia. Jaki zlewozmywak wybrać? To zależy od wielkości kuchni i ilości funkcji, jakie będzie spełniał.

Jako pani domu stanęłaś zapewne przed wyborem rodzaju zlewozmywaka: jednokomorowy czy dwukomorowy? Kreatywne rozwiązania producentów i szeroki wybór na rynku sprawiają, że dokonanie tego wyboru jest coraz łatwiejsze. Pod uwagę powinnaś wziąć jednak nie tylko funkcjonalność, ale również estetykę wybranego rozwiązania.

Zlewozmywak jednokomorowy do małej kuchni

W małej kuchni bardzo ważne jest miejsce. Właściciele mieszkań walczą o każdy centymetr powierzchni roboczej. Jeżeli posiadasz małą kuchnię to wiesz, jak cenna jest wolna przestrzeń, na której swobodnie można przyrządzać posiłki.

Naprzeciw wymaganiom posiadaczy małych kuchni wychodzi zlewozmywak jednokomorow. Jego praktyczna budowa pozwala połączyć w jednej rzeczy funkcje wielu elementów wyposażenia kuchni. Zanim wybierzesz odpowiedni model zlewozmywaka, zastanów się, czego tak naprawdę oczekujesz. Jeżeli oprócz funkcjonalności bardzo ważny jest dla ciebie wygląd, możesz zdecydować się na zlewozmywak jednokomorowy okrągły. Zajmuje niewiele miejsca i zwykle nie posiada ociekacza. Jego zaletą jest to, że doskonale prezentuje się w połaci blatu. Zlewozmywak jednokomorowy nakładany to najbardziej tradycyjna propozycja. Daje za to dużo swobody w aranżacji - te modele zazwyczaj można odwracać, a tym samym dostosować je do aktualnego zapotrzebowania. W nowoczesnej kuchni sprawdzi się zlewozmywak jednokomorowy stalowy. Można go łatwo wyczyścić, a jednocześnie pasuje do niemal każdej aranżacji.

Wybierając zlewozmywak jednokomorowy do małej kuchni zwróć uwagę na jego dodatkowe funkcje. Niektóre modele posiadają niewielki ociekacz, dzięki czemu możesz zrezygnować z dodatkowego ociekacza stawianego na blacie. Te bardziej nowoczesne zostały wyposażone w dodatkowe udogodnienia, np. stojak na noże lub możliwość zasłonięcia komory, dzięki czemu możesz zwiększyć powierzchnię roboczą. Zlewozmywak jednokomorowy znajdziesz w sklepie Castorama.

Duża kuchnia a funkcjonalny zlewozmywak dwukomorowy

Posiadając dużą i przestronną kuchnię możesz pozwolić sobie na zlewozmywak dwukomorowy. Dwie pojemne komory ułatwiają swobodne mycie naczyń lub poddawanie żywności wstępnej obróbce. Aranżując dużą przestrzeń kuchenną możesz zdecydować się na zlewozmywak dwukomorowy z ociekaczem. Ta opcja pozwala na rezygnację z dodatkowego, stojącego ociekacza. Ten przy zlewozmywaku nie tylko może spełniać swoją podstawową funkcję, ale w razie potrzeby posłuży ci jako blat roboczy. Różne jego modele możesz otrzymać w sklepie Castorama.

W ekstrawaganckiej kuchni w stylu nowoczesnym lub glamour możesz zamontować zlewozmywak dwukomorowy granitowy. To rozwiązanie jednocześnie bardzo modne, stylowe i funkcjonalne. Zlewozmywaki granitowe są odporne na zniszczenia, świetnie się prezentują i łatwo utrzymać je w czystości.

Duża część właścicieli nadal decyduje się na zlewozmywak dwukomorowy nakładany. Wybierając ten model zwróć uwagę, czy tylna krawędź jest wygięta - zapobiegnie to przedostawaniu się wody poza szafkę, na której osadzony będzie zlewozmywak. To rozwiązanie dla osób, którym nie przeszkadza fakt, że zlewozmywak będzie nieco wystawał ponad powierzchnię blatu.

Producenci oferują zlewozmywaki dwukomorowe z komorami jednakowej lub różnej wielkości, dzięki czemu możesz wybrać model najbardziej dopasowany do twoich oczekiwań.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje