Reklama

Kuracja retinolem – jak się do niej przygotować? Cenne wskazówki

Każda kosmetyczna kuracja wymaga odpowiedniego przygotowania – to gwarancja jej skuteczności oraz bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku kuracji retinolem. Od lat cieszy się popularnością ze względu na dużą skuteczność i wyraźne efekty. Jednak wszelkiego rodzaju składniki aktywne trzeba umiejętnie stosować, aby sobie nie zaszkodzić. Wyjaśniamy więc, jak używać kremów z retinolem i w jaki sposób przygotować się do tej wyjątkowej pielęgnacji.

Kilka słów o retinolu

Retinol to czysta forma witaminy A. Ten aktywny składnik jest bardzo chętnie wykorzystywany w kosmetyce od lat 70. XX wieku, głównie w terapiach przeciwstarzeniowych, przeciwtrądzikowych i opracowanych z myślą o tłustej cerze. Głównym zadaniem retinolu jest bowiem stymulowanie skóry do produkcji nowych komórek, aby utrzymywać ją w dobrej kondycji. Kosmetyki z retinolem w pierwszej kolejności wykazują działanie złuszczające i normalizujące - skóra staje się wyraźnie gładsza i zyskuje jednolity koloryt, a zaraz potem aktywny składnik przenika do głębszych warstw, pobudzając wzrost komórek. Efekt? Skóra jest bardziej elastyczna, sprężysta, wygładzona i wygląda młodziej, a przebarwienia stają się mniej widoczne.

Reklama

Wybierz to, co dobre - postaw na kosmetyki naturalne!

Zanim rozpoczniesz właściwą kurację, znajdź odpowiednie produkty. Zawsze wybieraj to, co jest najlepsze dla Twojej skóry, a więc postaw na kosmetyki naturalne. Kremy z retinolem dzielą się na te, które w składzie mają:

  • retinol właściwy, bardzo silnie oddziałujący na skórę, często wywołujący podrażnienia,
  • łagodne składniki naturalnego pochodzenia.

Doskonałym wyborem będą kosmetyki naturalne polskiej marki Resibo, które działają wyjątkowo skutecznie, a przy tym są delikatne dla skóry - tak, jak krem z retinolem Game Changer. To zasługa znajdującego się w nim pro składnika, którym jest uwodorniony retinol (H10). W tej postaci jest on pozbawiony drażniących właściwości, ale dzięki odpowiedniej dawce zawartej w kosmetyku, kuracja kremem daje widoczne efekty. Drugim cennym składnikiem jest bakuchiol, będący naturalnym odpowiednikiem retinolu. Połączenie go z retinolem H10 daje spektakularne efekty bez negatywnych skutków dla skóry, tak często pojawiających się podczas kuracji retinolem właściwym.

Kremy z retinolem - kiedy rozpocząć kurację?

Decydując się na stosowanie kremów z retinolem, musisz wybrać odpowiedni moment na tego rodzaju pielęgnację. Ze względu na fakt, że retinol uwrażliwia skórę na działanie promieni słonecznych, odradza się rozpoczynanie kuracji latem. Najlepszy jest okres jesienno-zimowy, gdy słońce nie operuje już tak silnie. Jednak zawsze pamiętaj o odpowiedniej - wysokiej - ochronie UV, stosując kremy z filtrem przez cały rok. Nie oznacza to, że latem musisz rezygnować z wcześniej rozpoczętej kuracji. Możesz jedynie zmniejszyć dawkę i częstotliwość stosowanych kosmetyków, cały czas pamiętając o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Retynizacja, czyli przyzwyczaj skórę do retinolu

Kiedy już wybierzesz krem z retinolem i ustalisz właściwą porę na rozpoczęcie kuracji, możesz zacząć działać. Ale nie spiesz się! Skórę należy przyzwyczaić do aktywnych składników. W przypadku retinolu okres ten nazywany jest retynizacją. W tym czasie stopniowo i cierpliwie wprowadzaj kosmetyki. Na początku wystarczy to robić 2-3 razy w tygodniu i tylko na noc. Zawsze stosuj odpowiednią dawkę kosmetyku, zaczynając od niewielkich porcji kremu. Wieczorny rytuał uzupełnij o lekką emulsję nawilżająco-łagodzącą, np. Peace Maker od Resibo. To cenne wsparcie przy kuracji retinolem. Emulsja w mgnieniu oka koi i nawilża skórę, która szczególnie w początkowym etapie może reagować podrażnieniem i zaczerwienieniem. Wykazuje też działanie regenerujące i ochronne, odbudowując warstwę hydrolipidową skóry i zabezpieczając ją przed utratą wody.

Wybierając najlepsze kosmetyki naturalne, możesz mieć pewność, że osiągniesz wymarzone efekty kuracji bez nieprzyjemnych podrażnień. Siła płynąca z natury to najlepsze, co możesz zafundować swojej skórze.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy