Liposukcja N.I.L. – na czym polega?

Na drodze do osiągnięcia wymarzonej, proporcjonalnej sylwetki często staje oporna tkanka tłuszczowa, która gromadzi się punktowo. Obszary, takie jak np. brzuch, uda, podbródek czy kolana, niekiedy trudno wyszczuplić pomimo ćwiczeń i diety. Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu małoinwazyjnej chirurgii estetycznej, w tym nutacyjna liposukcja infradźwiękowa N.I.L. Dowiedz się więcej o tym zabiegu i sprawdź, jakie efekty możesz uzyskać!

Czym jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L.?

Liposukcja polega na odprowadzeniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnych kaniul wprowadzanych przez niewielkie nacięcia w skórze. Standardowa liposukcja mechaniczna była zabiegiem bolesnym, związanym z długim okresem rekonwalescencji. 

Obecnie działanie nowoczesnych sprzętów przeznaczonych do odsysania tkanki tłuszczowej opiera się na technice wibracyjnej. Tzw. wibroliposukcja odznacza się generowaniem unikalnego ruchu nutacyjnego (3D), w który wprowadza się końcówkę kaniuli odsysającej. To możliwe dzięki zastosowaniu infradźwięków, czyli fal o bardzo niskiej częstotliwości. 

Co wyróżnia liposukcję infradźwiękową?

Nutacyjna liposukcja infradźwiękowa N.I.L., w odróżnieniu od tradycyjnej techniki, pozwala na zmniejszenie ucisku na tkanki, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Ruch nutacyjny umożliwia też usunięcie dwukrotnie więcej tkanki tłuszczowej w porównaniu do standardowej liposukcji. 

Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy liposukcja N.I.L. jest często przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta. Ponadto liposukcję wykonywaną tą techniką cechuje znaczne skrócenie okresu rekonwalescencji, który zwykle wynosi od 4 do 8 tygodni. Również ryzyko skutków ubocznych, takich jak zasinienia czy krwiaki, jest niższe w porównaniu do innych typów liposukcji. 

Ruch kaniuli i sposób odprowadzania tkanki tłuszczowej wpływają także na finalne efekty zabiegu. Dzięki tej technice powierzchnia skóry jest wyrównana, a ryzyko nierównomiernego rozkładania tkanki tłuszczowej spada do minimum. Ważne jest jednak, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, które obejmują m.in. noszenie bielizny kompresyjnej i odpoczynek.     

Komu polecana jest liposukcja nutacyjna?

W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet 4000 ml tłuszczu, ale zwykle odsysa się ok. 1000-1500. Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. pozwala na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale trzeba pamiętać, że nie jest to zabieg typowo wyszczuplający. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób szczupłych, których problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzącej się na obszarach ciała, takich jak:

  • brzuch,
  • boczki, 
  • uda i łydki,
  • kolana,
  • podbródek,
  • bryczesy,
  • ramiona,
  • wzgórek łonowy.  

Z zabiegu mogą skorzystać również osoby z problemem ginekomastii lub lipomastii. Dzięki zastosowanej technice pobrana tkanka nie ulega uszkodzeniu i w razie potrzeby można ją wykorzystać do przeszczepu w trakcie jednego zabiegu. 

Jakie efekty można uzyskać po liposukcji N.I.L.?

Na liposukcję N.I.L. najczęściej decydują się osoby z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach. To obszary najbardziej narażone na gromadzenie się tłuszczu i powstawanie cellulitu. Efektem zabiegu jest redukcja obwodu talii o kilka centymetrów, a tym samym wysmuklenie sylwetki i nadanie jej pożądanych proporcji.

Ta metoda pozwala również na dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak np. podbródek. Dzięki odessaniu określonej ilości tkanki tłuszczowej można więc w znacznym stopniu poprawić owal twarzy i uzyskać młodszy wygląd. 

Efekty po liposukcji N.I.L. pojawiają się stosunkowo szybko, bo już po kilku dniach. Jednak dopiero po ustąpieniu obrzęku można ocenić finalne osiągnięcia. Poza modelowaniem sylwetki skóra w miejscu zabiegowym będzie wyraźnie gładsza, bez wyczuwalnych grudek składających się z zalegającej tkanki tłuszczowej. Unikając wzrostu masy ciała poprzez dbanie o zdrową dietę i aktywny tryb życia, uzyskane efekty będą trwałe.     

Interesuje Cię liposukcja N.I.L.? Sprawdź szczegóły na stronie Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz lub od razu umów się na konsultację, podczas której lekarz wyjaśni, jaki zabieg będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. 

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy