Reklama

Reklama

Marzysz o sypialni w hotelowym stylu? Postaw na łóżko kontynentalne!

Na samą myśl o nocy w dobrym hotelu opanowuje Cię błogość i ekscytacja? A czy wiesz, że luksusowy, hotelowy klimat możesz łatwo przenieść do własnego mieszkania? Wystarczy, że wstawisz łóżko kontynentalne do sypialni i zadbasz o kilka dodatków. W efekcie Twoja sypialnia zamieni się w pokój niczym w pięciogwiazdkowym hotelu.

Co oznacza styl hotelowy?

Styl hotelowy nawiązuje do sposobu urządzania lokali na wynajem. Wnętrza zaaranżowane w hotelowym stylu są eleganckie, funkcjonalne, komfortowe i ponadczasowe. Każdy, niezależnie od gustu, powinien się w nich czuć dobrze i przytulnie. Wyposażenie wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Dominują meble drewniane i tapicerowane. Kolory są stonowane. Tło tworzą barwy ziemi, pastele, biel i czerń. Wszystkie elementy układają się w spójną całość. Wyjątkowy styl hotelowy możesz stworzyć w swojej sypialni, dobierając odpowiednie meble i dodatki. 

Sypialnie kontynentalne jak hotelowe

Nurtem aranżacyjnym, który pozwoli Ci zbudować we wnętrzach klimat niczym w hotelowym pokoju, jest styl kontynentalny. Był to jeden z ulubionych trendów wnętrzarskich europejskich mieszczan. Sypialnie kontynentalne są urządzone w sposób elegancki, luksusowy, a przy tym praktyczny, przypominając pokój w hotelu o wysokim standardzie. Panuje w nich idealny porządek. Wszystko ma tutaj swoje miejsce. Wyposażenie tworzą obszerne, drewniane meble. Kluczowym elementem takich wnętrz są łóżka kontynentalne. 

Reklama

Łóżka kontynentalne - niezbędne do sypialni w hotelowym stylu

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni — domowej i hotelowej. W hotelach najczęściej spotykane są wysokie łóżka z kilkoma warstwami materacy spoczywających na solidnej ramie. Estetykę, wygodę i funkcjonalność zgodne z najwyższymi hotelowymi standardami zapewniają łóżka kontynentalne, nazywane często właśnie hotelowymi. Duże, wielowarstwowe, tapicerowane i wysokie łóżko kontynentalne do sypialni zapewnia królewski komfort snu. Sypialnia z łóżkiem kontynentalnym wzbogaconym o wysoki, elegancki zagłówek przypomina pokój w drogim, zagranicznym hotelu. Szeroki wybór łóżek do sypialni kontynentalnych oferują Salony Agata: https://www.agatameble.pl/meble/lozka-i-szafki-nocne/lozka/lozka-kontynentalne. W salonach sieci kupisz klasyczne łóżko kontynentalne ze schowkiem na pościel, kilkoma warstwami do spania i wysokim wezgłowiem.

Dodatki do sypialni w stylu hotelowym

Łóżko kontynentalne z materacem trzeba "ubrać" w miękką, idealnie czystą i wyprasowaną pościel, dekoracyjne poduchy oraz spójną stylowo narzutę, wykonaną ze szlachetnych materiałów. Klimat hotelowy kreują dodatki. Koniecznie zadbaj o długie, mięsiste zasłony zaciemniające. Pamiętaj, by wybierać tkaniny odporne na zagniecenia - zaoszczędzisz sporo czasu i energii na prasowanie. Na szafkach nocnych umieść lampy stołowe zaprojektowane w takim samym stylu jak cała sypialnia. Meble zaopatrz w dekoracyjne uchwyty. Na ścianach zawieś duże zdjęcia, obrazy lub grafiki, np. oddające Twoje pasje lub nawiązujące do regionu, w którym mieszkasz. 

Sztuka ścielenia łóżek kontynentalnych

Jeśli urządzasz sypialnię w hotelowym stylu, musisz nauczyć się dbania o porządek tak, jak robią to profesjonaliści. Dotyczy to m.in. ścielenia łóżka kontynentalnego, które jest prawdziwą sztuką. Materac powinien być osłonięty pokrowcem, prześcieradłem z gumką oraz prześcieradłem tradycyjnym, które z trzech stron zawija się pod materac. Kołdrę należy ułożyć równo i wywinąć. Na koniec zakłada się narzutę - na całość lub do połowy łóżka.

Podsumowanie

Wyposażając sypialnię w oryginalne łóżko kontynentalne i różne dodatki charakterystyczne dla hotelowych wnętrz, codziennie będziesz mógł czuć się jak podczas pobytu w wytwornym apartamencie. Co ważne, w salonach meblowych znajdziesz łóżka kontynentalne zaprojektowane w różnych stylach - także dedykowane minimalistom. 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje