Reklama

Moda na jesień. Jak niedrogo kupić najmodniejsze ubrania?

Z promocji i wyprzedaży korzystamy chętnie, jednak sposobów na zaoszczędzenie podczas robienia zakupów jest znacznie więcej. Jak wykorzystać nowe technologie, by pieniądze zostały w kieszeni, a najmodniejsze ubrania tego sezonu znalazły się w naszej szafie?

Z promocji i wyprzedaży korzystamy chętnie, jednak sposobów na zaoszczędzenie podczas robienia zakupów jest znacznie więcej. Jak wykorzystać nowe technologie, by pieniądze zostały w kieszeni, a najmodniejsze ubrania tego sezonu znalazły się w naszej szafie?
Hitem tej jesieni jest kolor bordowy, do mody wróciła również kratka /123RF/PICSEL

Oversizowy trencz w kratę, marszczone kozaki i torebka w zwierzęce printy stanowią must have nadchodzącej jesieni. Jak niemal co roku, na jesień powracają kolory ziemi: beże, brązy, karmelowy, nude, butelkowa zieleń; hitem kolekcji na chłodniejsze dni jest bordowy oraz oczywiście barwa roku: koralowy. Do mody wracają falbany, zobaczymy je nie tylko przy sukienkach, ale również przy wykończeniu marynarek i płaszczy. Paryskiego szyku doda nam sukienka maxi w kwiaty. Rurki za to możemy schować głęboko do szafy, gdyż powróciły spodnie szerokie, na ulicach będziemy mogli zobaczyć nawet hit lat 70.: dzwony.

Reklama

Nie oznacza to, że z okazji wejścia do sklepów nowych kolekcji, musimy wydać majątek. By odświeżyć look, nie trzeba wymieniać całej szafy, wystarczy kupić parę bazowych ubrań. W dodatku, wykorzystując parę tricków zakupowych, możemy je złowić w bardzo korzystnych cenach.

Aplikacje zakupowe marek

Aplikacje zakupowe przypominają nieco karty lojalnościowe. Czasem znajdziemy w nich kupony, dzięki którym wybrane produkty kupimy taniej, czasem zachęcają do zbierania punktów, za które dostaniemy bonusy rabatowe lub produkty. W niektórych sklepach z aplikacją otrzymamy profesjonalną poradę stylistki. Warto dowiedzieć się, co oferuje marka, zanim zapłacimy za zakupy - może się okazać, że niespodziewanie wydamy mniej.

Aplikacje zniżkowe i platformy zakupowe

Podobnym narzędziem są platformy zakupowe, te jednak zbierają informacje na temat wielu marek. Na popularnym goodie.pl znajdziemy promocje, oferty wyprzedażowe, kupony rabatowe i nowości zebrane w jednym miejscu. Możemy wybierać spośród ofert sklepów zlokalizowanych w galeriach, jak i sklepów internetowych. Zakładając kartę lojalnościową centrum handlowego w aplikacji goodie możemy korzystać jednocześnie ze zniżek, które w ramach karty oferuje galeria, jak i ze zniżek dodatkowych, zagregowanych w aplikacji, łącząc w ten sposób wysokość uzyskanej zniżki. To nie wszystko! Aplikacja ułatwia również codzienne zakupy oferując możliwość przeglądania gazetek z produktami spożywczymi czy też oferty restauracji. Na platformie prezentowane są propozycje dopasowane do naszych preferencji i lokalizacji. Jeśli wolimy zrobić zakupy online, z goodie, dzięki usłudze cashback, można otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych w wybranych sklepach internetowych. A jest z czego wybierać, bo marek sklepów online jest w aplikacji blisko 1000.

Porównywarki ofert

Warto również korzystać z dostępnych w internecie platform służących do porównywania oferty kilku sklepów. Może się okazać, że za dokładnie ten sam przedmiot zapłacimy kilkadziesiąt złotych mniej. Nie sprawdza się to do końca w przypadku ubrań - każda marka ma swoją wyjątkową kolekcję, jeśli jednak nie zależy nam na konkretnym egzemplarzu, a chcemy po prostu znaleźć np. spodnie o określonym kroju, narzędzie może okazać się bardzo przydatne.

Kody rabatowe

Jeśli robimy zakupy przez internet, za każdym razem przed dokonaniem płatności upewnijmy się, czy nie możemy skorzystać z kodu rabatowego, dzięki któremu zapłacimy mniej. Zazwyczaj podczas wypełniania danych znajdziemy okienko, w które taki kod można wpisać. Gdzie go szukać? Istnieją witryny internetowe, które owe kody zbierają i publikują, stamtąd możemy je przekopiować i wykorzystać podczas naszych zakupów.

Moneyback

Według badań Banku Millennium 65 proc. osób z pokolenia zwanego Millennialsami płaci za zakupy kartą[1]. Banki chętnie wspierają tę formę płatności, pozwalają więc na niej sporo zaoszczędzić. W jaki sposób? Wystarczy zainteresować się usługą moneyback. Polega ona na zwrocie części wydatków dokonanych kartą płatniczą. Przykładowo karta kredytowa Millennium Impresja zapewnia do 5 proc. zwrotu za zakupy w sklepach u ponad 20 partnerów. Rabat łączy się z innymi promocjami. Łącznie można otrzymać nawet 760 zł rocznie z powrotem na rachunek karty.

Outlet i second hand

Jeśli nie zależy nam na tym, żeby najmodniejsze ubrania tego sezonu mieć już teraz, możemy poczekać na wyprzedaże lub poszukać końcówek kolekcji w outletach. Są to sklepy, do których marki modowe wysyłają niesprzedane ubrania. Można tam dostać nawet kilkudziesięcioprocentową zniżkę.

Jak wiadomo moda lubi wracać, dlatego wymarzonych ubrań szukajmy również w second handach. Być może trafimy na oryginalne spodnie-dzwony z lat 70. Współczesne sklepy sprzedające odzież z drugiej ręki przeważnie stawiają na jakość, za grosze oferują ubrania w idealnym stanie, często nawet nigdy nienoszone.

 [1] https://www.bankmillennium.pl/documents/10184/26502014/Raport_o_Pokoleniu_Millennium.pdf

Nota prawna :

Przykład reprezentatywny dla kart kredytowych Millennium Visa/Mastercard Impresja: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,55%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 4500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 4876,43 zł, oprocentowanie zmienne 10%, całkowity koszt kredytu: 376,43 zł (w tym: suma opłat miesięcznych za obsługę karty kredytowej 87,89 zł, odsetki 288,54 zł), przy założeniu, że przyznany limit kredytowy zostaje wypłacony od razu w pełnej wysokości w trybie transakcji bezgotówkowej i jest spłacany w 12 miesięcznych równych ratach w wysokości 406,36 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 7.06.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. Bank każdorazowo ocenia zdolność i wiarygodność kredytową Wnioskodawcy przed przyznaniem karty kredytowej; w uzasadnionych przypadkach może odmówić przyznania karty. Do karty oferowane jest opcjonalne, odpłatne ubezpieczenie "Pakiet Assistance Impresja". Opłaty, oprocentowanie oraz inne szczegóły zawarte są w Cenniku usług - karty kredytowe, Regulaminie kart kredytowych wydawanych przez Bank Millennium S.A., Regulaminie sprzedaży premiowej towarów lub usług nabytych za pośrednictwem karty kredytowej "Millennium Mastercard Impresja" wydawanej przez Bank Millennium S.A. "MONEYBACK", Regulaminie sprzedaży premiowej towarów lub usług nabytych za pośrednictwem karty kredytowej "Millennium Visa Impresja" wydawanej przez Bank Millennium S.A. "MONEYBACK", Regulaminie Programu "Premia do 5% w postaci e-Bonu za zakupy w poniedziałki i piątki z kartą kredytową Millennium Impresja w 2019 roku", warunkach ubezpieczenia "Pakiet Assistance Impresja", Karcie produktu - Pakiet Assistance Impresja, dostępnych w placówkach Banku oraz na stronie www.bankmillennium. pl. Szczegóły oferty dostępne również w TeleMillennium pod numerem 801 331 331.

Informacje na temat goodie, w tym "Regulamin korzystania z Platformy goodie.pl przez użytkowników" dostępne są na stronie goodie.pl. Administratorem platformy zniżkowej goodie jest Millennium Goodie Sp. z o.o.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy