Reklama

Najpopularniejsze trendy w zdobieniu paznokci produkty i metody

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy przyniesie z pewnością wiele estetycznych niespodzianek. Na nudę nie będzie można na pewno narzekać w kwestii trendów dotyczących fryzur, makijażu czy zdobienia paznokci. Nietuzinkowe wzory – z wykorzystaniem drobnych kamieni, imitujące kocie oczka czy naśladujące wężową łuskę –spodobają się niejednej z nas.

Stoneeffect i snakeeffect

Zdobienia imitujące kamień są w modzie od co najmniej kilku lat. Efekt marmurkowych żyłek to już właściwie klasyka, której nie wypada nie znać. Ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy do tej grupy ornamentów dołączą też, jak można się spodziewać, jeszcze inne, "kamienne" wzory, które zyskają sobie zapewne całą rzeszę zwolenniczek. Możemy więc liczyć, że charakterystyczne, monochromatyczne "marmurki", do tej pory wykorzystujące zwykle czerń, szarość i biel, staną się wkrótce trójwymiarowe, wielobarwne i - całkiem dosłownie - nabiorą rumieńców. 

Reklama

W skład tego rodzaju kamiennej ornamentyki wejdą też zapewne wzory naśladujące skomplikowaną, wewnętrzną strukturę kamieni ozdobnych i szlachetnych. Jeśli więc należycie do kobiet, którym uroda ametystów, agatów, jadeitów, fluorytów czy topazów podobała się od zawsze, to wspomniany trend powitacie na pewno z zadowoleniem i szeroko otwartymi ramionami.Efekty tego rodzaju osiągniemy za pomocą lakierów hybrydowych Silcare z kolekcji Color IT! Cristallic. Dzięki swojej średnio gęstej konsystencji nie spływają z paznokci i nie pozostawiają na nich smug. A ponieważ dostępne są w sześciu intensywnych, modnych kolorach, pozwolą uzyskać iście kalejdoskopowe efekty.

Nie mniejszą popularnością będą się też jednak cieszyły paznokcie naśladujące wspomnianą we wstępie wężową łuskę (która, dodajmy, sama z siebie stanowi dziś przecież jeden z najważniejszych elementów kanonu mody XX w.). Warto przypomnieć, że zdobienia utrzymane w tej estetyce, choć efektowne i nietuzinkowe, są bardzo proste i szybkie w wykonaniu.

"Sweterki" - wzór jesieni

Jeśli chodzi o trendy w zdobieniu paznokci, trudno znaleźć wzór, który okaże się bardziej jesienny od klasycznego "sweterka", przypominającego o sobie właściwie co roku. Trójwymiarowe, przestrzenne wzory imitujące gruby, warkoczowy splot, utrzymane w estetyce tradycyjnych zimowych swetrów spodobają się niewątpliwie niejednej z nas (zwłaszcza że można się bawić nie tylko ich kształtem, złożonością czy fakturą; można także śmiało eksperymentować z ich kolorem). Choć na pozór wydają się skomplikowane, "sweterki" nie są wcale o wiele trudniejsze czy bardziej czasochłonne w przygotowaniu od motywów, o których pisaliśmy w kontekście stone i snakeeffect. Wystarczy tylko, że obmyślimy i opracujemy upatrzony wcześniej wzór, a następnie naniesiemy na paznokieć żel o odpowiedniej konsystencji. Do takich zastosowań nadadzą się żele Pure Line UV/LED Sugar Effect od Silcare, po prostu idealne do przestrzennych zdobień.Charakteryzują się on bardzo dobrym kryciem, brakiem warstwy dyspersyjnej i doskonale czystą, nieskazitelną bielą. Jeśli połączyć je z akrylem lub brokatem, będzie można w bardzo prosty sposób osiągnąć efekt cukrowej posypki. Wyjątkowa konsystencja żelów Silcare sprawia, że można z ich użyciem wykonać bez trudu nawet najdrobniejsze detale.

Kocie oczka

W ostatnim czasie powróciły do łask popularne kiedyś motywy zwierzęce - łaty, cętki czy panterki. Wraz z nimi nadeszła również moda na kocie i pawie oczka. Jeśli przyjrzeć się temu, co przygotowały dla nas na najbliższe miesiące największe, europejskie domy mody, to można wysnuć wniosek, że opalizujące, wielobarwne i hipnotyzujące zdobienia paznokci w typie kociego oka będą niewątpliwie hitem nadchodzącej jesieni, a być może i najbliższego karnawału!

Przyciągający wzrok wzór kociego oka - składający się z tysięcy pięknych drobinek, mieniących się wszystkimi kolorami tęczy - zapewni naszym dłoniom niecodzienny, modny wygląd. Co istotne, do wykonania ornamentów tego rodzaju nie trzeba wcale wielkiego doświadczenia czy umiejętności manualnych. Wystarczy tylko dobry pomysł i chwila wolnego czasu. Resztą zajmą się profesjonalne produkty do zdobienia paznokci - takie, jak lakier hybrydowy Silcare Flexy Cat Eye(oraz specjalny magnes, który pozwoli nam odtworzyć wszystkie wzory, jakie tylko pojawią się w naszej głowie).Warto przy tej okazji zwrócić uwagę, że lakiery Silcare Flexy Cat Eye charakteryzują się intensywną pigmentacją, elastycznością i doskonałą przyczepnością do podłoża. Występują ponadto w siedmiu hipnotyzujących kolorach.

Biżuteria, błyskotki, świecidełka

Ozdobne świecidełka do dekoracji paznokci -cekiny, kryształki, gruboziarnisty brokat czy błyszczące kamyczki - to oczywiście rozwinięcie kolejnego z modowych trendów, z jakimi będziemy miały do czynienia w nadchodzącym sezonie. Po biżuteryjne ozdoby sięgają dziś bowiem nie tylko fryzjerzy (o projektantach ubrań i wielkich domach mody nawet nie wspominamy - w tym kontekście to oczywistość), ale także osoby zajmujące się profesjonalnym zdobieniem paznokci. Warto podkreślić, że zdobienia utrzymane w tym stylu można z powodzeniem nosić również na co dzień. Paznokcie zgodne z estetyką "bijou" sprawdzą się zatem nie tylko w czasie wyjątkowych okazji - jako dodatek do kreacji noszonych w trakcie przyjęć czy imprez wieczorowych - ale także jako element wszystkich zwykłych, codziennych stylizacji. Do wykonania paznokci biżuteryjnych nada się choćby wspomniany już wcześniej żel Pure Line UV/LED Sugar Effect od Silcare. Łącząc go z różnymi dodatkami uzyskamy bez trudu naprawdę imponujące i przyjemne dla oka efekty.

Folie transferowe

Niesłabnącą popularnością cieszą się również od jakiegoś czasu folie transferowe do zdobienia paznokci. Pozwalają one uzyskać w stylizacjach interesujące, metaliczno-holograficzne efekty (żeby się nimi cieszyć, wystarczy tylko skorzystać ze sprawdzonych folii transferowych Silcare oraz specjalnego kleju do ich aplikacji). Roziskrzone paznokcie mieniące się tysiącem barw? Nic trudnego - w tym względzie ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia!

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama