Reklama

Przygotuj skórę na letnią odsłonę

Lato to czas, kiedy uzbrojeni w odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną (co najmniej SPF30!) z przyjemnością wystawiamy nasze ciało na promienie słoneczne. Jak przygotować naszą skórę, aby na długo zachwycać piękną i zdrową opalenizną?

Regularne złuszczanie naskórka to podstawa. Przynajmniej raz w tygodniu złuszczaj martwy naskórek za pomocą delikatnego kosmetyku peelingującego, który wyrówna jego powierzchnię i sprawi, że będzie lepiej odbijać światło, a skóra odzyska naturalny blask. Po każdym złuszczaniu używaj delikatnych, ale skutecznych kosmetyków ze sprawdzonymi składnikami dermatologicznymi, np. mleczko Xérial 10 z czystym mocznikiem, który zapewnia 24-godzinne* intensywne działanie nawilżające. Dzięki 10-cio procentowemu stężeniu mocznika, a co za tym idzie - doskonałym właściwościom nawilżającym, Xérial 10 nie tylko przywraca komfort i ukojenie suchej skórze, również z tendencją do łuszczenia się, ale również stanowi idealną pielęgnację po opalaniu. Lekka i delikatna konsystencja sprawia, że mleczko szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy, co szczególnie doceniamy w letniej pielęgnacji.

Reklama

Jeśli nie wyobrażasz sobie odsłonić swoich nóg, bo widoczne są na niej nieestetyczne czerwone ślady po wrastających włoskach, sięgnij po kosmetyk z czystym mocznikiem w co najmniej 30-to procentowym stężeniu. Taka formuła przywróci skórze miękkość i elastyczność. Xérial 30 krem do ciała to idealny produkt dla osób, które cierpią na nadmierne rogowacenie skóry oraz wstydzą się szorstkiej lub popękanej skóry. Żelowa formuła ułatwia stosowanie produktu oraz gwarantuje odpowiedni poziom nawilżenia aż do 24 godzin*.

Kochamy wakacyjną modę - kolorowe, zwiewne sukienki i lekkie obuwie! Nie ma nic bardziej zmysłowego niż wypielęgnowana kobieca stopa w delikatnych, kolorowych sandałkach. A co jeśli rzeczywistość nas przerosła i do ideału daleko? Aby przygotować skórę stóp do letniej odsłony, używaj kosmetyków ze składnikami o silnie złuszczających właściwościach. Xérial 50 to krem do stóp z mocznikiem w aż 50-cio procentowym stężeniu, który w krótkim czasie rozprawi się z nagniotkami, modzelami czy zgrubieniami, które szpecą nasze stopy. Nie obawiaj się złuszczającej się skóry, ten krem posiada silne właściwości regenerujące, dlatego proces złuszczanie nie jest widoczny "gołym okiem".

Letni czas to pora, kiedy zdecydowanie chętniej odsłaniamy naszą skórę, dlatego o jej pielęgnację powinniśmy zadbać zdecydowanie staranniej. Regularne złuszczanie oraz używanie kosmetyków z keratolicznymi składnikami sprawi, że nasza skóra będzie gładka, nawilżona i równomiernie opalona na długo po powrocie z urlopu.

/*Badanie za pomocą korneometru na grupie 11 pacjentów./

https://www.labo-svr.com/pl/ranges/xerial

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama