Ray-Ban – okulary z wieloletnią tradycją

Ray-Ban to jedna z kultowych marek okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych na całym świecie! Niewielu jest miłośników okularów, którzy nigdy o niej nie słyszeli – to wieloletnia tradycja, jakość i podążanie za trendami. Podobnie jak wiele innych marek, Ray-Ban doczekał się setek podróbek i fałszywek, które są pokątnie sprzedawane za grosze, więc jeśli chcecie posiadać oryginalne i atestowane okulary, należy kupować je wyłącznie w certyfikowanych sklepach. Co trzeba wiedzieć o marce Ray-Ban?

Historia w pigułce

Marka okularów Ray-Ban została założona w 1937 roku przez znaną firmę Bausch&Lomb i zasłynęła na całym świecie modelem okularów przeciwsłonecznych Aviator. Historia Aviatora zaczęła się wraz z prośbą przedstawicieli amerykańskiej floty lotniczej o zaprojektowanie okularów przeciwsłonecznych, które zapewnią świetną jakość widzenia podczas lotu, będą wygodne i eleganckie. Dzięki temu od 1939 roku amerykańscy piloci zapoczątkowali modę na Aviatora, którą chętnie przejęli celebryci, artyści i piosenkarze. W Aviatorze pozowali do zdjęć m.in. George Michael, Tom Cruise, Bob Dylan czy Michael Jackson, więc kwestią czasu było to, by okulary trafiły do rąk fanek i fanów hollywoodzkich sław. Ray-Ban podbijając serca znanych osób, zaczął być uważany za markę luksusową, którą łączy jakość i styl. Najpopularniejsze modele okularów Ray-Ban to Aviator, Clubmaster i Wayfarer, wszystkie z nich powstały w pierwszej połowie XX wieku. Dużą popularnością cieszą się także modele Erika, Justin i Round.

Moda i innowacja

Okulary Ray-Ban charakteryzują nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim innowacyjność. Firma od lat inwestowała w nowe technologie, by zapewnić swoim klientom jak najlepszą ochronę wzorku przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Ray-Ban w swoich okularach przeciwsłonecznych montuje naprawdę świetne soczewki, m.in. G-15, która zabarwia się na kolor zielony i ma właściwości absorbowania aż 85% światła oraz blokowania światła niebieskiego (czyli tego, które jest emitowane przez urządzenia elektroniczne) i zapewnia ochronę przed promieniami UVA i UVB lub soczewka typu B-5, brązowa, która oprócz właściwości soczewki G-15 poprawia ostrość widzenia w kiepskim oświetleniu. Dodatkowo, niektóre modele okularów Ray-Ban mają polaryzację.

Inwestowanie w okulary od Ray-Ban to nie tylko podążanie za modą i obecnymi trendami, ale przede wszystkim troska o zdrowe oczy i świetną jakość wykonania tych produktów.

Gdzie można kupić okulary Ray-Ban?

Oprócz oficjalnej strony producenta, oryginalnych Ray-Banów warto szukać w certyfikowanych sklepach, również internetowych, jak sklep z okularami wokularach.pl. Można w nim znaleźć wszystkie najpopularniejsze i kultowe modele okularów, zarówno przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne w atrakcyjnych cenach. Ray-Ban tworzy swoje okulary często w wersji unisex, dzięki czemu pasują i paniom, i panom. Jeśli jesteście miłośnikami klasyki, koniecznie przymierzcie kultowe kształty takie jak Aviator czy Wayfarer. Kupując w sklepach internetowych często można dostać okulary w niższych cenach, niż w sklepach stacjonarnych.

.
Dowiedz się więcej na temat: okulary | moda | dodatki | oczy
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy