Reklama

Reklama

Aparat ortodontyczny i atrakcyjny wygląd?

Wizja spędzenia kilkunastu miesięcy w aparacie ortodontycznym bardzo często przeraża przeciętnego człowieka. Nawet osoby o bardzo krzywym uzębieniu, których uśmiech pozostawia bardzo wiele do życzenia, zazwyczaj nie są zadowolone z takiej perspektywy... Jednak czy jest to całkowicie słuszna postawa?

Wizja spędzenia kilkunastu miesięcy w aparacie ortodontycznym bardzo często przeraża przeciętnego człowieka. Nawet osoby o bardzo krzywym uzębieniu, których uśmiech pozostawia bardzo wiele do życzenia, zazwyczaj nie są zadowolone z takiej perspektywy... 

Jednak czy jest to całkowicie słuszna postawa?

“Nie taki straszny jak go malują”

Ból po założeniu stałego aparatu ortodontycznego jest oczywiście odczuciem bardzo indywidualnym, przecież każdy człowiek posiada inny próg odporności na ból. To co dla jednej osoby będzie nie do wytrzymania dla innej może być bólem “umiarkowanym”.

Ból, który może pojawić się po założeniu aparatu u większości osób występuje jednie w pierwszym tygodniu po jego założeniu. Jednak szybko i skutecznie można sobie z nim poradzić dzięki zastosowaniu środków przeciwbólowych. Dlatego perspektywa założenia aparatu nie może nas przerażać pod tym względem.

Reklama

Doda, nie odejmie nam czaru

Jeśli z kolei boimy się stracić na atrakcyjności lub tego, że nagle staniemy się podobni do postaci z horroru czy też śmiesznej kreskówki (wszystko jedno - obydwie wersje wydarzeń nie są kuszącą perspektywą), możemy spać spokojnie - tak się nie stanie.

Co więcej...

To czy aparat ortodontyczny dodaje nam uroku od dawna jest kwestią sporną, zdania na ten temat są podzielone - jak wiadomo ile głów, tyle gustów. Jendak od pewnego czasu można zaobserwoać, szczegółnie wśród nastolatków, wzmożone zainteresowanie taką formą poprawy stanu uzębienia. A nawet więcej - często nie wynika to z rzeczywistej potrzeby (krzywych żębów), a po prostu z chęci posiadania czegoś, co ma mało osób, czegoś co będzie wyróżniało z tłumu, a przy okazji świetnie wyglądało na zdjęciach w portalu społecznościowym.

To prawda!

Na chwilę obecną stały aparat ortodontyczny jest nie tylko pomocą dla naszego uzębienia, ale i świetnym dodatkiem do naszego wyglądu, który może dodać nam uroku.

Można się o tym przekonać przeglądając całą stertę zdjęć młodych ludzi w stałych aparatach. Warto zatem taką opcję rozważyć, jeśli nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani naszym uśmiechem i chcemy nieco odmienić swój wygląd.

Artykuł powstał we współpracy z: http://odent.pl/oferta/ortodoncja_o2/

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy