Reklama

Pożyczka Vivus - opinia o modelach rozliczeń w PP

Moja opinia o systemach partnerskich i kampanii pożyczek Vivus.

Moja opinia o systemach partnerskich i kampanii pożyczek Vivus.

 

Od dłuższego czasu prowadzę bloga finansowego głównie z opiniami i recenzjami produktów bankowych, kont, lokat, kredytów oraz pożyczek poza bankowych.
 
Ostatnio zainteresował mnie program partnerski kampanii pożyczek Vivus, a to ze względu na fakt, że artykuł o Vivus generuje mi względnie dobry jak na moje możliwości ruch na stronie. Może nie pochwalam zadłużania się w firmach pożyczkowych, ani nawet pożyczania pieniędzy w tego typu firmach poza promocją, ale przede wszystkim tak jak w reklamach w Vivus można wziąć tą pierwszą pożyczkę za darmo i proces wnioskowania odbywa się szybko i sprawnie. Jak się spłaci w terminie to jest rzeczywiście darmowa, więc uważam, że tego typu firmy z powodu silnej konkurencji na tym rynku i prześcigania się w ofertach promocyjnych pożyczek za darmo dla nowych klientów, stwarzają możliwość pożyczenia niewielkiej sumy pieniędzy na okres miesiąca całkowicie za darmo. Jak się to robi z głową oczywiście.

Reklama

 

 

 

 

 

 

  
Wracając do sedna, czyli programu partnerskiego obecnie korzystam z systemu partnerskiego Bankier. To ze względu na fakt, że dotychczas wydawało mi się, że jest tam najlepsza walidacja wniosków, które zliczają się na bieżąco. Zdarzyło mi się też przetestować program TMefekt dla tej kampanii wydawało mi się, że jest tam mniej wniosków akceptowanych, aczkolwiek może być to złudne, bowiem na wyciąganie takich wniosków trzeba co najmniej 2-3 miesięcy, gdyż zliczają się często po dłuższym czasie. Do tego dochodzi jeszcze cachowanie kliknięć, co nie wiem czy do końca działa poprawnie, ale niby jest.
 
Bankier ostatnio wprowadził 3 modele rozliczeń do wyboru.
 
CPL+CPS - teoretycznie najlepszy chociaż suma stawek jest niższa niż w przypadku samego CPS, ale za to samo wypełnienie wniosku i poddanie się weryfikacji już generuje zysk nawet jak pożyczka nie zostanie przyznana. Vivus jest jednak specyficzną kampanią, bo tam jest większość wniosków akceptowana, więc w praktyce może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie stawka CPS.
 
CPS ogólna - stawka wyższa niż  suma CPL + CPS, ale przy odrzuceniu wniosku nie zyskujemy nic. Przy czym ilość złożonych wniosków w stosunku do udzielonych pożyczek wynosi 90%. Także ten model wydaje mi się optymalny.
 
CPS - różne stawki za nowego i wracającego klienta - nie mam pojęcia ilu klientów jest nowych z mojego reflinka, a ilu wracających więc nie jestem w stanie tego określić na razie.
 
Minusem z kolei jest fakt, że po wprowadzeniu nowych modeli rozliczeń ilość wniosków spadłą mi diametralnie. Teraz są zliczane po dokonaniu przelewu aktywacyjnego, a wcześniej chyba wystarczało wypełnienie wniosku i założenie konta.
 
 
Jeśli macie jakieś sugestie i opinie na ten temat zachęcam do wypowiedzi w komentarzach.
Pod tym linkiem możecie zobaczyć i ocenić mój artykuł na temat pożyczki w Vivus http://antyhaczyk.blogspot.com
 
Vivus był kiedyś jedną z lepszych kampanii w moim przypadku, ale dzisiaj jest jakoś znacznie gorzej i w sumie nie znam przyczyny.
 
Reflink umiejscowiony został też w nowo tworzonym rankingu we wpisie Vivus: opinie... Na razie jednak nic jeszcze nie wygenerował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama