Reklama

Reklama

Cztery gadżety przydatne do grilowania

Ułatwią ci przyrządzanie udanych dań z grilla gazowego lub węglowego.

1. Opiekacz do ryb

Dzięki nim nie rozpadają się podczas odwracania. Jest cały metalowy i obejmuje rybę ze wszystkich stron. Może być obrotowy i na kilka kawałków i sztuk. Cena od 7 zł.

2. Silikonowy pędzel

Z bardzo długim (ok. 70 cm), solidnym widelcem ze stali chromowanej z izolowaną rękojeścią. Używa się go do smarowania potraw marynatami lub sosami. Służy do pielęgnowania żeliwa i rusztu olejem jadalnym, co przedłuża ich żywotność. Alternatywą może być spray do oleju. Cena od 6 zł. 

 

3. Szczotka do czyszczenia

Jest ważna, bo do mycia grilla nie używamy wody ani detergentów. Żeliwo chłonie  bowiem wilgoć i będzie korodować. Powinna mieć odpowiednią sztywność włosa, aby nie uszkodzić powierzchni. Cena od 14 zł.

Reklama

4. Płyta żeliwna

 Zrobisz na niej jajko w koszulce i ugrillujesz pokrojone warzywa, owoce i delikatne potrawy, np. krewetki. Dostosuj ją  do modelu grilla i może zastąpić ruszt. W przeciwieństwie do uniwersalnej płyty łatwiej ją czyścić, bo nie ślizga się, ale utrzymuje na swoim miejscu. Jest gładka lub z wypustkami, dzięki którym na produkcie zostają charakterystyczne ślady jak po użyciu rusztu. Cena od 64 zł.

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama