Reklama

Reklama

Ogrodowy lifting

Marzec to idealny moment, aby zacząć prace w ogrodzie. Właśnie teraz nasz ogród powoli budzi się do życia, a nasze krzewy, rabaty i żywopłoty wymagają reanimacji po mroźnej zimie. Jak się do tego zabrać. Od czego zacząć? Oto kilka cennych rad.

Kalendarzowa wiosna przypomina nam o porządkach w ogrodzie.. Oto lista zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że Twoja działka będzie piękna, a rosnące na niej rośliny silne i zdrowe. 

Zrób przegląd

Dokładnie wygrab trawnik i przytnij trawę przy samej ziemi. To dotleni darń oraz pobudzi ją do wzrostu. Po usunięciu liści z trawnika wywieź je poza ogród. To zapobiegnie powstawaniu groźnej pleśni.  

Koniecznie sprawdź stan drzew i krzewów. Pamiętaj o tych posadzonych jesienią. Należy je przycinać właśnie w drugiej połowie marca. U starszych drzew i krzewów trzeba wykonać cięcia prześwietlające. Najpierw zajmij się jabłoniami i gruszami. Później przytnij śliwy, morele, brzoskwinie i nektaryny. Usuwaj gałęzie, rosnące do środka korony, krzyżujące się ze sobą oraz złamane. Wykonaj opryski, które zminimalizują ryzyko chorób. 

Reklama

Zasil ziemię

Na początek zbadaj ją za pomocą papierków lakmusowych - przyłożone do ziemi zaczną się odbarwiać, pokazując jej odczyn. Pamiętaj, że wiele roślin nie znosi gleby zakwaszonej. Do jej nawożenia wykorzystaj kompost oraz odpowiednie nawozy. Młode drzewka najlepiej tolerują azot. Te starsze zasilamy nawozami azotanowymi, fosforanowymi i potasowymi. 

To jest ważne!

Pamiętaj, że pogoda wyznacza termin rozpoczęcia prac. Śledź prognozy, bo to nie mroźna zima, a niebezpieczne wiosenne przymrozki, mogą wyrządzić duże szkody w Twoich uprawach.

Zobacz także:

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: Ogród | Dom | Styl.pl | kalosze | krzewy | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje