Reklama

Reklama

Siedem pomysłów na niedrogie prezenty

Aby obdarować bliskich i nie zbankrutować, warto z rozwagą wybierać prezenty. Wtedy uda nam się zaoszczędzić nawet 300 zł.

1. Słodki podarunek

Pamiętajmy, że prezent nie musi być kosztowny, aby ucieszył obdarowanego. Liczy się pamięć. Własnoręcznie upieczone i pięknie polukrowane pierniki albo domowe konfitury świetnie nadają się na świąteczne upominki dla rodziny i przyjaciół. Musimy je tylko ładnie zapakować i ozdobić.

2. Pachnący drobiazg

Gdy jesteśmy zaproszeni na Wigilię do rodziny, nie wypada przychodzić z pustymi rękoma. Ale też nie przynosimy drogich prezentów, ponieważ postawilibyśmy gospodarzy w niezręcznej sytuacji. Kupmy więc za 20-30 zł jakiś niezobowiązujący upominek, np. świece zapachowe, mały stroik.

Reklama

3. Tańszy zestaw

Pod choinkę możemy ofiarować kosmetyki. Pod warunkiem, że wiemy, jakich używa osoba, którą zamierzamy obdarować. Wybierzmy takie w świątecznym zestawie. Zapłacimy wtedy nawet o 50 proc. mniej niż za każdy kosmetyk kupiony osobno. Uwaga! Unikajmy obdarowywania kremami do twarzy i pod oczy. Nawet bliskich. Dobór takich kosmetyków jest sprawą indywidualną.

4. Niespodzianka dla dziecka

Zamiast kupować kolejną lalkę, lepiej uszyć lub zrobić na drutach ubranka dla tych, które dziecko już ma. Takimi żadna z jej koleżanek na pewno nie będzie mogła się pochwalić. Dziadek majsterkowicz mógłby natomiast zrobić mebelki do domku dla lalek albo nawet domek. Takie zabawki niewiele kosztują, a ucieszą bardziej niż te ze sklepu. Dobrym pomysłem jest też własnoręczne uszycie pluszaków.

5. Liczy się pomysł

Gdy mamy mało pieniędzy na gwiazdkowe upominki, kupmy jednobarwne T-shirty oraz komplet pisaków lub farb do tkanin i ozdóbmy koszulki oryginalnymi napisami. Jeśli mamy talent plastyczny, narysujmy na nich także coś, co może się spodobać obdarowanym. Wydamy najwyżej kilkadziesiąt złotych na T-shirty i materiały do zdobienia, a przygotujemy prezenty dla kilku osób.

6. Bezpieczna klasyka

Jeśli brakuje nam pomysłu na prezent dla teścia, ojca lub brata, postawmy na klasyczne drobiazgi. Krawat, pasek albo portfel zawsze się przydadzą. A paniom możemy ofiarować ładną apaszkę lub rękawiczki. Dobrym pomysłem jest również karta upominkowa do jakiegoś sklepu.

7. Radość dla nastolatka

Nastolatki uwielbiają elektroniczne gadżety. Nie musimy jednak wykosztowywać się na drogi sprzęt. Każdego posiadacza telefonu komórkowego, empetrójki czy tabletu na pewno ucieszy przenośna ładowarka. Można ją kupić już za ok. 100 zł. Warto wybrać taką z kilkoma wejściami, np. multiładowarkę GP. Innym niedrogim prezentem dla nastolatka, a także dla miłośnika muzyki oraz uczącego się języków obcych , mogą być dobre słuchawki.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje