Reklama

Reklama

Święta nie tylko w domu

Boże Narodzenie spędzane w sposób inny niż tradycyjny też może być wyjątkowym i niezapomnianym czasem w naszym życiu.

Nie każdy może lub chce spędzać święta z rodziną przy stole. W takich sytuacjach rozważmy alternatywne sposoby zagospodarowania wolnych dni, oczywiście w zgodzie ze sobą i swoimi upodobaniami.

Boże Narodzenie to w Polsce najbardziej uroczyste święta. Być może dlatego wiele osób czuje presję, by spędzić je dokładnie tak, jak nakazuje tradycja. Niektórzy nie mają takiej możliwości, przez co jest to dla nich smutny czas. Pamiętajmy, że bez względu na okoliczności, to od nas zależy, czy święta będą czasem odpoczynku i radości.

Na łonie przyrody


Sposobem na ciekawe wykorzystanie wolnych dni jest np. podróż. Możesz zarezerwować ją wcześniej albo poszukać tanich ofert "last minute". Decydując się na wyjazd w ostatniej chwili, masz szansę upolować wycieczkę marzeń, na którą nigdy wcześniej nie było Cię stać. Dodatkowo na egzotycznej plaży można zapomnieć o grudniowej aurze.

Reklama

Dla miłośników białego szaleństwa atrakcją może być wyjazd w góry, gdzie poza szusowaniem po stokach czekają na nich kulig czy wieczory w drewnianej chacie przy kominku. Pamiętaj jednak, że to już ostatnie dni na rezerwację. Nie załamuj się jednak, gdy brakuje miejsc w popularnych kurortach. Warto czasem pojechać tam, gdzie nie ma wszystkich wygód cywilizacyjnych, by odpocząć od zgiełku. 

Dla samotnych


Ci, których nie stać na wojaże, a chcieliby spędzić święta w gronie życzliwych osób, mogą poszukać takiej możliwości w okolicy. O święta dla samotnych warto zapytać w kościele, wśród znajomych czy sąsiadów i nie należy się tego wstydzić. Podobne inicjatywy podejmują organizacje społeczne czy ośrodki kultury.

Możesz zgłosić się na wolontariusza do organizacji społecznej, domu dziecka, seniora albo np. hospicjum. Być może sprawdzisz się w roli świątecznego pomocnika na tyle, że za rok sam zorganizujesz święta dla samotnych, którzy nie wiedzą, gdzie mogliby się zgłosić. Kto wie, może dzięki tobie ktoś przeżyje niezapomniane Boże Narodzenie?

Zrób coś dobrego

Święta to również czas sprzyjający podjęciu pracy dorywczej - można np. zatrudnić się w roli Świętego Mikołaja albo Śnieżynki. Dzięki temu nie tylko sprawimy komuś radość, ale też trochę dorobimy. Coraz więcej centrów handlowych oferuje tego rodzaju zlecenia, ale nie tylko. Sporo rodzin wynajmuje Mikołaja po to, żeby w Wigilię zapukał do drzwi i wręczył ich dzieciom prezenty.

Na Mikołaja też może czekać niespodzianka - często to właśnie z myślą o nim ludzie przygotowują talerzyk dla niespodziewanego gościa. Żeby zrobić coś dobrego w ten szczególny czas, wcale nie musisz zbytnio wymyślać. Czasem wystarczy po prostu zadzwonić np. do dawno niewidzianej kuzynki, pogodzić się z bratem, a może na twoje dobre słowo albo odwiedziny czeka przyjaciółka? Święta to doskonały czas na takie gesty.

Dorota Czerwińska

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy