Reklama

Reklama

Te rośliny sprawdzą się w ogrodzie

Do urządzania ogrodu najlepiej podejść jak do urządzania mieszkania. Nasza działka jest przestrzenią, którą należy zaaranżować z głową. Będzie pełniła różne funkcje. Strefa relaksu może przenikać się ze strefą spa, ale należy również znaleźć miejsce na przyziemne rzeczy takie jak pomieszczenia gospodarcze, składziki na drewno lub miejsce na taczkę. Są rośliny, które pozwolą nam postawić tzw. ścianki działowe i zapewnią odrobinę intymności w otulinie zieleni.

Klony japońskie

Znany pod naukową nazwą jako Acer japonicum pochodzi z kraju kwitnącej wiśni. Z drzewem są doskonale zaznajomieni Japończycy z wysp: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu. Jednak z czasem roślina opuściła granice Azji i stała się perełką w europejskich ogrodach.

Stosunkowo niewielkich rozmiarów, delikatne klony japońskie, które można kreatywnie formować, zyskały fanów także w Polsce. Roślina osiąga wysokość do 10 metrów, a przy zdolnościach gospodarza może przypominać drzewo szczęścia, jeżeli jest odpowiednio przycinana. 

Nie dajcie się zwieść gładkiej początkowo korze drzewa. Niestety z czasem staje się chropowata jak skorupa żółwia. Jednak nie to jest najważniejsze. Uwagę przykuwają liście drzewa, które niczym kameleon zmieniają kolor w zależności od pory roku. Jasna zieleń przeistacza się w pomarańcz i głęboką czerwień dojrzałego wina. W sklepach ogrodniczych można kupić także odmiany z liśćmi w odcieniach fioletu. Roślina nie jest wymagająca i idealnie nadaje się jako ozdoba naszego tarasu. Nie tylko zyskamy cień, ale lidera, wokół którego będziemy musieli planować urządzanie zieleni na tarasie.

Reklama

Hortensja ogrodowa wymarzoną ozdobą ogrodu



Najbardziej dekoracyjny jest żywopłot z hortensji ogrodowej, ale na zimę trzeba go otulać. Nie będzie takiej potrzeby, jeśli wybierzesz bardziej odporną odmianę bukietową. Kwiaty utrzymają się na krzakach, aż do pierwszych przymrozków. Czy te rośliny są kapryśnie? Zdania są podzielone. Szybko aklimatyzują się niemal w każdym rodzaju gleby. Okazuje się, że kwasowatość podłoża wpływa na kolor kwiatów. Przy niższym pH płatki będą skłaniały się ku niebieskim i fioletowym odcieniom, przy wyższym będą wpadały w odcienie intensywnego różu.

Pęcherzyca żółta idealna na żywopłot

Jeżeli marzymy o odrobinie intymności na tarasie, to idealna na przepierzenia będzie pęcherzyca żółta. To krzew, który idealnie nadaje się na żywopłot. Roślina osiąga maksymalną wysokość do trzech metrów. Można ją dowolnie formować. Jeżeli chcemy zaplanować strefy relaksu w naszym ogrodzie, to z pomocą pęcherzycy żółtej możemy oddzielić od siebie strefę spa od strefy grillowania. Roślina występuje w wielu odmianach, dlatego łatwo będzie dopasować kolor liści do naszych gustów.

Zobacz także:

Ulubione torebki gwiazd zza oceanu? Ta marka wiedzie prym i jest synonimem luksusu

Księżna Kate od lat wypoczywa na tej wyspie. Nie tylko ona!

Płaszcz księżnej Kate to hit! Znika z półek na pniu. Ile kosztuje?

Meghan już nosi te byty. Masz je w szafie? Chodzi o kolor!

Wiosenne stylizacje z dżinsami w roli głównej. Pokochasz ten look!

*****
Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: taras | rośliny na taras | doniczki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje