Reklama

Oczyści powietrze i zapełni pustą przestrzeń w salonie. Jakie jest najlepsze miejsce dla zamiokulkasa?

Zamiokulkas to popularna roślina dekoracyjna o długich łodygach, które są pokryte mięsistymi, skórzastymi liśćmi o ciemnozielonej barwie. Ma niskie wymagania, a do tego szybko rośnie. Małym nakładem pracy ozdobi nasze mieszkanie. Trzeba jednak zapewnić mu odpowiednie warunki do rozwoju.

Najlepsze miejsce dla zamiokulkasa

Najlepsze miejsce dla zamiokulkasa będzie półcieniste lub cieniste. Nie można go jednak narażać na zbyt duże odcięcie od światła, gdyż liście tracą wtedy na kolorze. Dodatkowo liście rośliny zaczną wyciągać się w stronę słońca. Aby rozrastał się symetrycznie, warto więc obracać doniczkę. 

Miejsce dla zamiokulkasa powinno być też ciepłe. Ta roślina doniczkowa źle znosi niskie temperatury. Jeśli zamiokulkas będzie stał w miejscu, w którym jest poniżej 5 st. C, to kwiat obumrze.

Czytaj także: Wysusz i zmiel obierki po jabłkach. Zamiokulkas będzie rósł jak szalony

Reklama

Gdzie postawić zamiokulkasa w domu?

Ze względu na wymagania zamiokulkasa w domu należy postawić najlepiej w pokoju od strony zachodu lub północy, stawiamy go wtedy przy oknie. Kwiat można postawić w pomieszczeniu mającym okna od południa, ale wtedy powinien stać w głębi, a nie przy samym oknie.

Dobrym miejscem w domu na zamiokulkasa jest sypialnia. Zamiokulkas oczyszcza powietrze z toksyn i dba o jego czystość. Dzięki temu roślina poprawi komfort i jakość snu. Świetnie skomponuje się z jasnymi przestrzeniami, które będą kontrastem dla ciemnozielonych liści zamiokulkasa.

Zamiokulkas ozdobi również duży salon. Szybko rozrastająca się roślina wypełni pustą przestrzeń i ją ożywi. Będzie nie tylko elementem dekoracyjnym, ale też podobnie jak w sypialni, naturalnym oczyszczaczem powietrza.

Gdzie nie powinien stać zamiokulkas

Zamiokulkas nie powinien stać przede wszystkim w miejscach mocno nasłonecznionych. Nie lubi ostrego światła słonecznego, a wystawianie go na nie może spowodować pojawienie się na liściach brązowych plam. 

Z ilością światła nie można też przesadzić w drugą stronę. Zamiokulkas nie lubi niedostatecznego oświetlenia. W za dużym zacienieniu jego liście stają się jasnozielone i wyciągają się w kierunku słońca. Do tego przy zbyt małej ilości światła zamiokulkas będzie rósł o wiele wolniej. Z tych powodów zamiokulkas nie powinien stać w łazienkach, które są najczęściej małe i bez dostępu do światła dziennego.

Zobacz również:

Nawóz mocy dla zamiokulkasa. Wystarczy rozłożyć w doniczce

Te rośliny pięknie rosną nawet w cieniu. Banalne w obsłudze!

"Nektar bogów" uratuje storczyki. Roślina odżyje i wypuści nowe kwiaty

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy