Reklama

Na storczyk działa jak ładowarka. Nasmaruj w tym miejscu – efekty będą natychmiastowe

Doda blasku, odżywi i zadziała jak ładowarka. Domowy syrop dla storczyka potrafi zdziałać cuda! Przygotujesz go ze składników znajdujących się w kuchni. Mikstura może okazać się skutecznym remedium na problemy takie jak oklapnięte liście i brak kwiatów. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będzie piękną ozdobą.

Storczyk - roślina, której raczej przedstawiać nie trzeba. W Polsce cieszy się ogromną popularnością jako ozdoba mieszkań czy domów. Jego uprawa nie należy do najtrudniejszych, jednak aby pięknie się prezentował, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Pomocny może się okazać domowy syrop, dzięki któremu storczyk odżyje. Specjalna mikstura zadziała na storczyk niczym ładowarka - nabłyszczy, odżywi liście i naładuje roślinę zupełnie nową energią.

Zobacz również: Język teściowej - oczyszcza powietrze i poprawia sen

Reklama

Syrop dla storczyka - przepis

Aby przygotować domowy syrop dla storczyka, wystarczy przygotować następujące składniki:

  • 1 łyżka cukru,
  • 1 łyżka miodu,
  • połówka cytryny,
  • odrobina wody.

Wszystkie składniki wymieszaj w miseczce aż do ich rozpuszczenia. Gdy to się stanie, dodaj wyciśnięty sok z połówki cytryny i ponownie wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Wystarczy, że tak przygotowanym syropem przetrzesz z wierzchu liście. Roślina odwdzięczy się pięknym wyglądem.

Zobacz również: Z twoją tują dzieje się coś niedobrego? Uratuj ją odżywką za grosze

Pielęgnacja storczyków zimą

Opieka nad storczykiem nie jest zbyt trudna. Najlepiej, jeśli roślina będzie eksponowana na parapecie okiennym, skierowanym na wschodnią stronę. Dzięki temu storczyk otrzyma potrzebną dawkę światła słonecznego. Ważne, aby nie dotykał szyby. Roślinę najlepiej podlewać letnią wodą.

Sprawdź: Nasącz tym storczyki raz w tygodniu. Liście będą jędrne i bujniejsze, a na pędach pojawią się nowe pąki

Jesienią należy ograniczyć nawożenie storczyka, a zimą całkowicie z niego zrezygnować (grudzień - marzec). W tym czasie wegetacja zwalnia tempo lub się zatrzymuje, dlatego kwiaty nie potrzebują tak dużej dawki nawozu jak wiosną i latem.

Jesienią i zimą ważne jest odpowiednie podlewanie storczyka. Kluczowa jest systematyczność - najlepiej robić to raz w tygodniu. Jeśli korzenia storczyka są szare lub srebrne, powinien być to dla nas sygnał ostrzegawczy. Tak roślina "alarmuje" o konieczności podlania. Z kolei jeśli korzenie są zielone - storczyk ma wystarczająco dużo wody.

***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy