Reklama

Reklama

Niewidzialna moskitiera. Tej bariery komary i meszki nie przekroczą

Domowe sposoby na komary pozwolą nam skuteczniej niż środki chemiczne odstraszyć latających, nieproszonych gości. Wiosną i latem, kiedy dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe chętnie otwieramy bowiem okna, wraz ze świeżym powietrzem wpuszczając do pomieszczeń muszki i komary. Ten sposób zadziała jak niewidzialna moskitiera.

Komary wyczuwają ciepło ludzkiego ciała, pot oraz wyższe stężenie dwutlenku węgla w wydychanym przez człowieka powietrzu. Samice komarów żywią się, ze względu na zawarte w niej białko, ludzką krwią. Przekłuwają skórę, wpuszczając do naszego ciała substancję zapobiegającą krzepnięciu krwi. Wówczas na skórze pojawia się czerwona i swędząca krostka, która znika po około tygodniu.

Z komarami mamy do czynienia każdej wiosny i lata, kiedy dni stają się cieplejsze i przeplatają się z tymi deszczowymi. To sprzyja bowiem mnożeniu się tych owadów. Potrafią nam nieźle uprzykrzyć życie. Dlatego też warto poznać domowe sposoby walki z komarami.

Reklama

Zobacz również: 10 roślin, które skutecznie odstraszą owady. Posadź je w ogrodzie już teraz

Domowe sposoby na komary: działa jak niewidzialna moskitiera

Komary są prawdopodobnie jednymi z najbardziej znienawidzonych owadów na świecie. Potrafią wyprowadzić z równowagi nawet największego stoika. Ich irytujące brzęczenie może niejednokrotnie przyprawić o ból głowy.

W sklepach możemy znaleźć wiele specyfików, przy pomocy których odstraszymy komary. Nie zawsze są one jednak bezpieczne dla zdrowia. Dlatego też warto postawić na sprawdzone, domowe sposoby. Przy pomocy jednego produktu, który każdy z nas ma w swojej kuchni, na dobre pozbędziemy się latających koło ucha komarów.

Zobacz również: Boisz się kleszczy w ogrodzie? Ta roślina ci pomoże

Domowy sposób na komary: roztwór z wody i octu

Aby na dobre odstraszyć komary i meszki wystarczy sięgnąć po ocet. Można go bowiem wykorzystać na wiele sposobów - dzięki ostremu i intensywnemu zapachowi skutecznie odstraszy komary, meszki, kleszcze i pająki.

Jak niewidzialna moskitiera zadziała roztwór z wody i octu, zmieszanych w stosunku 1:1. Miksturą należy spryskać okna, a to sprawi, że komary będą omijać nasz dom szerokim łukiem.

W przypadku organizacji grilla lub relaksu na balkonie czy tarasie warto w pobliżu ustawić pojemniki z octem. Zapach skutecznie odstraszy irytujące owady.

Ocet przyda się również, kiedy już staniemy się ofiarą komara. W miejscu ukąszenia wystarczy wykonać okład z octu, który zniweluje ból i obrzęk oraz zmniejszy stan zapalny i zredukuje świąd.

Zobacz również: Uważaj na te rośliny. Wystarczy ziarenko, by doszło do tragedii

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komary zwalczanie | jak uniknąć komarów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy