Reklama

Reklama

Czy dzieci są niemodne?

Dzisiaj wiele gwiazd show-biznesu świadomie rezygnuje z macierzyństwa. Albo odkłada decyzję o zajściu w ciążę na bliżej nieokreśloną przyszłość. Wolą świat bez pieluch i rodzicielskich obowiązków!

Dlaczego kobiety nie chcą mieć dzieci? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektóre boją się, że stracą niezależność. Inne obawiają się, że przytyją i nigdy nie wrócą do dawnej figury. Jeszcze inne sądzą, że seks po porodzie straci cały smak. Są też takie, które uważają, że dzieci to przeszkoda na drodze do kariery. Takie tłumaczenia mogą brzmieć jak absurdalne wymówki. Ale nie brak kobiet, którym tyle wystarcza, by zrezygnować z macierzyństwa. Wiele z nich to gwiazdy show-biznesu: aktorki, piosenkarki i inne celebrytki, które znajdują spełnienie w publicznych występach.

Reklama

Dzieci zrujnują im kariery?

Model życia bez dzieci wybrała kończąca niebawem 27 lat gwiazda piosenki Lady Gaga. Mająca właśnie swoje pięć minut wokalistka stwierdziła, że po prostu boi się zmian, jakie wniosłyby dzieci do jej poukładanego życia. - Boję się, że moja kreatywność zniknęłaby po ciąży - stwierdziła artystka. - A ja absolutnie nie jestem gotowa na coś takiego. Inna wielka gwiazda piosenki, Brytyjka Katy Perry (26) na pytanie o dzieci odpowiada, że jeszcze nie nadeszła na to pora. - Nie wiem, czy potrafię dobrze zająć się moim kotem, a co dopiero mówić o noworodku - śmieje się wokalistka.

41-letnia gwiazda filmowa Winona Ryder mówi wprost, że dzieci zrujnowałyby jej karierę. - Powrót do Hollywood byłby pewnie niemożliwy - uważa aktorka. - Tyle jest teraz młodych w branży, agresywnych dziewczyn, które tylko czekają, żeby zająć moje miejsce. Najbardziej radykalną postawę reprezentuje jednak inna słynna aktorka, Cameron Diaz (40). Stwierdziła, że nie ma zamiaru mieć dzieci, ponieważ "na Ziemi jest wystarczająco dużo ludzi". Aktorka dodaje, że wiele kobiet w jej otoczeniu nie chce być matkami. - Nie powiedzą tego głośno, bo boją się, że zostaną odrzucone. Na szczęście to się zmienia się, chociaż bardzo powoli.

Po prostu: nie!

Znana z rozbrajającej szczerości piosenkarka Doda (29) jest pewna, że nie zostanie matką. - Nigdy nie czułam potrzeby macierzyństwa - wyznała artystka w jednym z wywiadów. - I raczej już jej w sobie nie poczuję.

Każdy ma swoją drogę

Jadowita jurorka Tańca z gwiazdami Iwona Pavlović (50) zdecydowała, że nie będzie mieć dzieci. - Każdy wybiera swoją drogę - uważa słynna "Czarna mamba". - Ja mam mnóstwo innych pomysłów na życie.

Tego chciała

Pisarka, podróżniczka i dziennikarka Beata Pawlikowska (47) nie ma dzieci i jest przekonana, że wybrała właściwą drogę. - Mam, czego chciałam - powiedziała w wywiadzie - Nie ma sensu decydować się na dzieci z rozsądku albo z wyrachowania.

Jeszcze nie jest gotowa

Agnieszka Szulim (34) podkreślała nie raz, że nie jest jeszcze gotowa na dziecko. Ale powiedziała kiedyś, że dzieci, a nawet planowana ciąża dobrze wpływają na popularność gwiazdy. Chyba więc nie wyklucza...

To sprawa prywatna

Grażyna Torbicka (53), żona kardiologa Adama Torbickiego, uważa, że kwestia dzieci to prywatna sprawa każdej pary. - Jesteśmy przykładem, że nie mając dzieci, też można żyć szczęśliwie - mówi jedna z największych gwiazd TVP.

Żyję dla sztuki


- Jestem tak bardzo skoncentrowana na sobie, że sztuka pochłania mi całe życie - wyznaje Maria Peszek (39). Nie wie, czy potrafiłaby zrezygnować ze sztuki, choć nie ma wątpliwości, że byłaby dobrą matką.

Elżbieta Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy