Reklama

Reklama

Już mam Oskara!

Przystojny, dowcipny, sympatyczny. Ze zdrowym dystansem do siebie. Mirosław Kowalczyk.

Aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Gra w serialach ("Barwy szczęścia"), filmach ("Różyczka") i reklamach. To, że chętnie jest zatrudniany przez reklamodawców, nie dziwi, zważywszy na jego aparycję.

Walczyło ich 400. Znalazł się w 15 wybrańców

Urodził się w Warszawie, na Powiślu. Jedynak. Jak sam wyznaje - nieprzyzwoicie rozpieszczany przez rodziców i rodzinę. Już w przedszkolu podwyższał adrenalinę swoim wychowawczyniom, zamykając je na klucz w schowkach na wiadra i szczotki do sprzątania.

Mama - pracownik handlu zagranicznego, ojciec - inżynier elektronik - sądzili, że syn pójdzie w ich ślady. I tak wyglądało, bo Mirek wybrał technikum elektroniczne, ale pociągała go również scena. Wkrótce trafił do kółka teatralnego Marka Jasińskiego, później do Haliny i Jana Machulskich przy Teatrze Ochoty.

Reklama

Gdy w 1989 roku Witold Filler otwierał przy Teatrze Syrena eksperymentalne Studio Aktorskie, stanął z 400 innymi osobami do egzaminów. Znalazł się wśród 15 szczęśliwców!

Chciał się nawet oświadczyć

Po raz drugi żonaty. - Żona pracuje w banku. Mamy syna, w którym widzę siebie sprzed lat. Oskar odziedziczył wszystkie moje wady i zalety. Śmieję się, że dzięki niemu nie muszę walczyć o nagrodę Akademii. Już ją mam i to od 8 lat! - mówi pan Mirosław.

Nina Gall

Życie na gorąco 27/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje