Reklama

Numer 1. na listach najprzystojniejszych

Matthew McConaughey to niedoszły prawnik, który nie używa perfum, ale za to kocha zwierzęta.

W pierwszym filmie – „Uczniowska balanga” – miał wypowiedzieć tylko trzy zdania. Ale Matthew McConaughey (41) tak zachwycił reżysera spontanicznością i poczuciem humoru, że jego rolę rozbudowano do głównej. Trzy lata później, w 1996 roku, po niezwykle udanym występie w „Czasie zabijania” stał się hollywoodzką supergwiazdą.

Prywatnie stroni jednak od życia w świetle reflektorów. Nie ma zastępu służby i prywatnego odrzutowca, a kilka lat temu, nim został ojcem, miesiącami mieszkał w przyczepie kempingowej na plaży.

Reklama

Za swoją fanaberię uważa to, że w domu w Malibu ma trzy sypialnie, w których śpi naprzemiennie. Jest uzależniony od żucia tytoniu. Panicznie boi się drzwi obrotowych. Nie używa dezodorantów i perfum. Uwielbia pikantne hamburgery i wiśniową oranżadę.

Jest miłośnikiem zwierząt, pomagał m.in. w ratowaniu czworonogów po przejściu huraganu Katrina w Nowym Orleanie. W domu ma psa, kota i królika. Jego ulubionym aktorem jest Paul Newman. Lubi tańczyć. Płynnie mówi po hiszpańsku.

Korzenie

Rodzina McConaugheya wywodzi się od irlandzkich imigrantów. Urodził się w Uvalde w Teksasie. Jego zmarły 11 lat temu na zawał ojciec Jim był sklepikarzem. Matka Kay do dziś pracuje jako nauczycielka. Matthew ma dwóch braci.

Wykształcenie

Po zakończeniu liceum w Longview wyjechał na rok do Australii. Dorabiał tam zmywając naczynia w restauracji, przerzucając obornik na kurzej fermie, aż w końcu trafił do firmy prawniczej. Wtedy postanowił zostać adwokatem. Po powrocie rozpoczął studia na University of Texas w Austin, ale po trzech latach zamienił wydział prawniczy na filmowy.

Sport

Znany jest z fanatycznej miłości do sportu. Jeżeli akurat nie pracuje, nie śpi lub nie zajmuje się rodziną, to na pewno biega, jeździ na rowerze, pływa, uprawia surfing, robi pompki albo ćwiczy jogę na plaży. Twierdzi, że dzięki temu może jeść bez wyrzutów. Jego ulubionym sportem jest golf.

Miłość

Uważany za jednego z najprzystojniejszych aktorów, McConaughey podobno nie jest typem seryjnego podrywacza. Po przeprowadzce z Teksasu do Los Angeles związał się na 2 lata z Sandrą Bullock. Wcześniej krótko był też z Ashley Judd. Kilkakrotnie widziano go na randkach z Janet Jackson.

W 2005 roku poznał Penélope Cruz. To dla niego hiszpańska piękność rzuciła wtedy Toma Cruise’a, ale ostatecznie ta miłość przetrwała zaledwie rok z kawałkiem.

Cztery lata temu związał się z brazylijską modelką Camillą Alves. Mają 3-letniego syna Levi’ego i roczną córkę Vidę.

Życie na gorąco 37/2011

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Matthew McConaughey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama