Reklama

Reklama

Rozdarta pomiędzy Szwecją a USA!

Krąży więc miedzy niemal rodzinną Szwecją, a USA, gdzie ma teraz swoją rodzinę.

Słoneczne, piątkowe przedpołudnie na lotnisku w Los Angeles. Z hali przylotów wychodzi Izabella Scorupco (42). Zmęczona. Za nią daleki lot. Ale zapewne szczęśliwa, bo przecież wróciła do domu. Ostatnie miesiące to w życiu naszej pięknej aktorki i modelki prawdziwy podróżniczy maraton.

Od 2003 roku na stałe mieszka za oceanem

Iza wyjechała z Polski jako 7-latka. Po rozwodzie rodziców zamieszkała z mamą na przedmieściach Sztokholmu. Tam, gdy miała 17 lat, wypatrzył ją szwedzki reżyser Staffan Hildebrand i zaangażował do filmu "Nikt tak nie kocha jak my". Po debiucie na dużym ekranie, Iza skupiła się na pracy modelki. Ze znajomością angielskiego i francuskiego świetnie radziła sobie w całej Europie.

Reklama

W 1993 roku w jednej ze sztokholmskich dyskotek poznała Mariusza Czerkawskiego. Nasz rodak grał wówczas w szwedzkiej drużynie hokejowej. Kończył mu się kontrakt, dostał propozycję z Bostonu. Iza odwiedzała go tam w każdej wolnej chwili, później również w Kanadzie, gdy zmienił barwy klubowe. Potem, gdy w 1994 roku dla aktorki, za sprawą roli dziewczyny Jamesa Bonda w "Golden Eye" otworzyły się drzwi Hollywood, było już prościej, bo i ona coraz częściej bywała za oceanem. Pobrali się w 1996 roku. Gdy rok później na świat przychodziła w Sztokholmie ich córka Julia, Czerkawski znów przeprowadzał się z kanadyjskiego Edmonton do Nowego Jorku, zamieszkali na Long Island. Po 2 latach ich małżeństwo się rozpadło. Przyczyną miała być zażyłość Izy z Michałem Żebrowskim, z którym zbliżyła się podczas zdjęć do "Ogniem i mieczem". Po rozwodzie, choć nieźle rozwijała się jej hollywoodzka kariera (w latach 1999-2003 zagrała w 3 produkcjach z gwiazdorską obsadą), Iza wróciła do Szwecji.

W USA zamieszkała ponownie, gdy w 2003 roku wyszła za mąż za właściciela agencji reklamowej - Jeffreya Raymonda. Razem z córką aktorki i ich 7-letnim dziś synem Jakubem mieszkają w Los Angeles.

Jest gospodynią szwedzkiego Top model

Ostatnio Iza zwolniła wyraźnie zawodowe tempo. W ciągu 5 lat zagrała w dwóch szwedzkich filmach. Ale pod koniec zeszłego roku znów dostała ze Szwecji intratną propozycję - objęcie roli prowadzącej szwedzkiej edycji "Top model". Krąży więc miedzy niemal rodzinną Szwecją, a USA, gdzie ma teraz swoją rodzinę.

RB


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Scorupco Izabella

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy